Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukle atbalsta skolotāju mobilitātes projektu

Valsts izglītības attīstības aģentūra 2021. gadā izsludinās programmas “Erasmus+” kārtējo projektu konkursu, kurā plāno piedalīties arī Aizkraukles novada Izglītības pārvalde. Projekta apstiprināšanas gadījumā novada dome nodrošinās nepie­ciešamo priekšfinansē­jumu —  49,9 tūkstošus eiro.

Pēc A. Upīša Skrīveru vidusskolas vēstures skolotāja un Aizkraukles sadarbības novadu vēstures skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Edgara Bērziņa iniciatīvas Aizkraukles novada dome nolēma piedalīties programmas “Erasmus+” konkursā ar   projektu “Aizkraukles reģiona pedagogu profesionālā pilnveide kompetenču pieejas īstenošanā”. Paredzēts, ka projekts norisināsies no 2021. gada decembra līdz 2022. gada decembrim — vienu gadu ar iespēju pagarināt projekta īstenošanas laiku līdz diviem gadiem, un to īstenos Aizkraukles novada Izglītības pārvalde. Projekta apstiprināšanas gadījumā pašvaldība nodrošinās nepieciešamo priekšfinansējumu 30% apmērā no sava budžeta līdzekļiem —  49,9 tūkstošus eiro. Šo summu tā atgūs pēc projekta īstenošanas un visu pārskatu iesniegšanas. Projekta plānotais finansējums ir 166 385 eiro, kas pilnā apmērā tiks segts no “Erasmus+” programmas līdzekļiem.
Plānots, ka projektā iesaistīsies 25 reģiona izglītības iestāžu pedagogi, piedaloties mācību aktivitātēs ārzemēs un daloties labās prakses piemēros Aizkraukles reģiona ikgadējā konferencē.  
Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums atzinīgi vērtē to, ka jau iepriekš, 2017.—2019. gadā, pēc Edgara Bērziņa iniciatīvas tika iesniegts un apstiprināts projekts programmā “Erasmus+”, kuru īstenoja Aizkraukles novada Izglītības pārvalde. Tajā piedalījās Aizkraukles un sadarbības novadu pedagogi, gūstot pieredzi apmaiņas braucienos ārvalstīs. Šoreiz plānots, ka piedalīsies jaunveidojamā Aizkraukles novada pedagogi. “Mobilitātes projekts dod iespēju vērot citus Eiropas kolēģus, gūt pedagoģiskā darba pieredzi, izmantot svešvalodas zināšanas. Tas ir labs izaicinājums būt mūsdienīgiem un uzdrīkstēties. Izglītība ir ļoti svarīga — ja pedagogi būs konkurētspējīgāki, tādi būs arī jaunieši. Projektam dodam zaļo gaismu!” saka domes priekšsēdētājs.

Novadu ziņas