Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē atver vakcinācijas punktu

Aizkraukles stadiona tribīņu ģērbtuvēs darbu sācis “MFD Veselības grupas” vakcinācijas punkts. Plānots, ka tas būs atvērts katru dienu, izņemot svētdienas.

Aizkraukles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Arvis Upīts informē, ka  pēc “MFD Veselības grupas” lūguma iznomāt telpas vakcinācijas punkta izveidei pašvaldība ieteica vairākus variantus, tajā skaitā sporta centrā, bet firmas pārstāvji priekšroku deva ģērbtuvju telpām pie stadiona, jo tajās var nodrošināt visus nepieciešamos apstākļus — telpas ir pirmajā stāvā, tās ir aprīkotas ar galdiem, krēsliem un citu darbam vajadzīgo, kā arī apmeklētāju plūsmu var nodrošināt tā, lai cilvēki cits ar citu nesatiktos. Cilvēku plūsmas regulēšanai vakcinācijas punktā tiks piesaistīta arī Zemessardze. 

“MFD Veselības grupas” izpilddirektors Einārs Giels informē, ka, pieaugot saslimstības rādītājiem, ir svarīgi nodrošināt vakcinācijas pieejamību visiem iedzīvotājiem, īpaši  senioriem. Tāpēc, lai Aizkraukles un tuvāko apkaimju iedzīvotājiem vakcīnas pret Covid-19 būtu vēl pieejamākas, sākta iedzīvotāju vakcinācija Aizkraukles stadiona ēkā.

SIA “Dziedniecība”, kas zināma arī kā “MFD Veselības grupa”, sadarbojoties ar Nacionālo veselības dienestu un Aizkraukles novada pašvaldību, ir noslēgusi šo telpu lietošanas līgumu līdz 2021. gada beigām vai līdz brīdim, kamēr pakalpojumam būs pieprasījums. “Protams, pakalpojuma sniegšanai medicīnas personāla pieejamība arī ir ļoti būtiska. Izlēmām piesaistīt vietējos speciālistus, tādējādi reģionā atbalstot darbspējīgo medicīnas personālu. Sākotnēji pakalpojumu nodrošinās viena brigāde — medicīnas māsa un ārsta palīgs. Taču, ja pieprasījums pēc vakcinācijas palielināsies, attiecīgi palielināsim arī brigāžu skaitu,” stāsta Einārs Giels. 

Vakcināciju plānots nodrošināt ar “Moderna” un “Johnson& Johnson” vakcīnām.

“Pfizer” vakcīnas būs pieejamas ierobežotā apjomā personām līdz 25 gadiem.

Einārs Giels informē, ka visu vakcīnu uzglabāšana tiek nodrošināta atbilstoši vakcīnu lietošanas nosacījumiem un ražotāju norādēm — vakcīnas tiek glabātas ledusskapī,  veicot regulāras temperatūras kontroles.

Vakcinācijas punkta plānotais darba laiks ir no pirmdienas līdz ceturtdienai laikā no plkst. 9 līdz 18, piektdienās vakcinācijas punkts strādās no plkst. 10 līdz 18, sestdienās — no plkst. 10 līdz 17, bet svētdienās tas būs slēgts. Darba laiks var tikt mainīts atkarībā no brigāžu skaita un pieprasījuma apjoma.
 Plānots, ka sākotnēji vakcinācijas process notiks bez pieraksta, bet ir iespējams veikt arī pierakstu, zvanot pa tālruni 66164601 vai rakstot e-pastā: vakcinacija@mfd.lv

Novadu ziņas