Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē atvērti visi veikali

No šodienas, 7. aprīļa, ar valdības rīkojumu atļauts strādāt visiem veikaliem, ierobežojumus saglabājot vien lielajiem tirdzniecības centriem. Līdz ar to pilnā apjomā visas preces Aiz­krauklē varēs nopirkt visos veikalos.

Rindas pie bērnu apģērba un pārtikas

Aizkraukles tirdzniecības centra “IGA centrs” vadītāja Ieva Erdmane teic:  “Centrs ver vaļā visus tajā esošos veikalus un pārdos visas preces. Jau dienu pirms ierobežojumu atcelšanas bija vērojams lielāks pircēju pieplūdums. Ievērojot jaunāko valdības lēmumu, lai arī “IGA centra” kopējā platība ir vairāk nekā 8 tūkstoši kvadrātmetru, publiski pieejamā tirdzniecības platība ir mazāka. Atskaitot noliktavas, tualetes, gaiteņus, “sausais” atlikums jeb publiski izmantojamā tirdzniecības platība “IGA centrā” ir 6283,6 m2. Kopējais maksimālais vienlaicīgi apmeklētāju skaits “IGA centrā” ir 251 cilvēks. “IGA centra”  darbiniekiem būs vēl sarežģītāk izsekot un regulēt pircēju plūsmu. Pašlaik tā vislielākā ir pie pārtikas veikala “Top”, un gaidāms, ka būs arī pie bērnu apģērba veikala “Pepco”. Tā kā pie ieejām tirdzniecības centrā ierīkota apmeklētāju automātiskās uzskaites iekārta, statistika rāda, ka arī līdz šim vienlaicīgi centrā esošo apmeklētāju skaits nav bijis lielāks par 300. Pāris reižu plūsma bija jāregulē pie ieejas veikalā “Top”, jo tajā atļautais pircēju skaits ir 51. Līdz ar to aicinu iedzīvotājus būt atbildīgiem, izvēlēties apmeklējumam rīta vai vēlākas vakara stundas, kad ir mazāks pircēju pieplūdums, jo plānots, ka jau no 7. aprīļa gandrīz visi veikali būs atvērti pircējiem no plkst. 9 līdz 20 darbdienās,  no plkst. 9 līdz 18 sestdienās un no plkst. 10 līdz 17 svētdienās.” Savukārt par ikmēneša tirdziņiem pie lielveikala Ieva Erdmane teic, ka par to rīkošanu lēmums nav pieņemts.


Piegādātāji gaida starta signālu

Inga Upeniece, veikala “Māja” vadītāja Aizkrauklē, teic, ka līdz ar jauno valdības lēmumu noņems aizliegumu no precēm, kuras līdz šim nedrīkstēja iegādāties klātienē. Saglabāsies nosacījums, ka veikalā  abos stāvos kopā vienlaikus drīkst uzturēties trīs pircēji. “Nenākam uz veikalu kā ekskursijā, bet ar konkrētu mērķi, nopērkot to, kas nepieciešams,” uzrunājot pircējus ar avīzes starpniecību, aicina Inga Upeniece. Vai, tik strauji mainoties noteikumiem, pirmajās dienās pēc ierobežojumu atcelšanas kādas preces veikalā varētu trūkt? Veikala vadītāja saka,  tiesa, iepriekš dažas preču grupas iepirka mazāk, jo tām nebija noieta. Tajā pašā laikā daudzas preces bija iepirktas novembra beigās, decembra sākumā, savukārt tirdzniecībā ierasti “klusajā” laikā — janvārī un februārī —  tās nav pārdotas. Jaunu  preču piegādē problēmu neesot, jo firmu pārstāvji burtiski stāv pie durvīm un gatavi, vēlākais, trīs dienu laikā nepieciešamo atvest. Aizkraukle ir arī izdevīgā vietā — starp Rīgu un Latgali —, kas nozīmē, ka piegādātājiem nav jāveic papildu attālums. Ja kāda prece nepieciešama steidzami, to no Rīgas atved arī uzņēmuma vadība.

Būs iegādājamas visas preces

Laba ziņa pircējiem ir arī no veikala “Kurši”. Jauno valdības rīkojumu rezultātā Aizkraukles veikalā tagad  bez ierobežojumiem būs iegādājamas visas preces.


Darbu nosacīti ar pilnu jaudu sāks arī kancelejas preču veikals “Ola” un dāvanu veikals “Rasa”. Veikala pārdevēja Rudīte Luckāne saka, ka “Ola” arī līdz šim, ievērojot visus drošības pasākumus, klientus apkalpoja ar attālinātās tirdzniecības starpniecību. Tāpēc pārāk lielam pircēju pieplūdumam nevajadzētu būt.

Novadu ziņas