Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē brīvpusdienas būs līdz 9. klasei

No septembra brīvpusdienas Aizkraukles novadā tiks nodrošinātas ne tikai vispārizglītojošo izglītības iestāžu 1. — 6. klases skolēniem, kā tas bijis līdz šim, bet arī  7. — 9. klases audzēkņiem. Maksa par pusdienām ir samazināta no 1,95 līdz 1,60 eiro. 

Šāds lēmums pieņemts pēc Aizkraukles novada vidusskolas padomes ierosinājuma. Tajā darbojas aktīvākie skolas vecāku un skolēnu pārstāvji, kā arī skolas un pašvaldības darbinieki. “Par to esam diskutējuši jau apmēram gadu, jautājums izrunāts arī ar deputātiem un ēdinātāju pārstāvjiem,” saka Aiz­kraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums. 

Maksa par pusdienām samazināta, jo skolēni visu ēdienu neapēd, līdz ar to rodas tā atlikumi — par to no skolām saņemts daudz signālu. Šim jautājumam pievērsušies arī vidusskolas ekopadomes pārstāvji.

“Izmest budžeta naudu ir noziegums,” uzskata domes priekšsēdētājs. “Pēc diskusijām esam atraduši kompromisu starp vecākiem, pašvaldības budžetu un ēdinātājiem. Atteicāmies no launaga par 30 centiem, samazinājām pusdienu maksu un paplašinājām skolēnu loku, kas saņems brīvpusdienas. Kaimiņu novados līdz šim maksa par pusdienām bija vēl mazāka, nekā to esam noteikuši tagad. Ja citur ēdinātāji spēj sagatavot pusdienas par mazāku maksu, tad spēs arī mūsu ēdinātāji par lielāku.”

“Ir pašvaldības, kurās brīvpusdienas skolēniem iepriekš nodrošināja par valsts noteikto maksu — 1,42 eiro, no kuriem no šī gada janvāra pašvaldības sedz pusi. Ja valsts noteikusi tādu maksu, ēdinātājiem ir jāspēj par tādu summu, kā arī nedaudz lielāku summu brīvpusdienas nodrošināt,” saka novada vidusskolas direktors Aldis Labinskis. 

Pašlaik notiek iepirkums, kurā izvēlēsies skolēnu ēdinātājus Aizkraukles novadā. Vidusskolas ēkā Draudzības krastmalā ēdināšanu līdz šim nodrošināja SIA “Danis plus”, bet ēkā Lāčplēša ielā — SIA “Vējkalni MIKI”. 

“Ēdinātāji Aizkraukles skolēniem līdz šim spējuši nodrošināt kvalitatīvu ēdienu, taču tas, vai skolēni visu apēd, atkarīgs arī no ēšanas paradumiem ģimenē,” atzīst  Aldis Labinskis. 

Sākumskolas audzēkņi var apēst mazāk nekā devītklasnieki, bet maksa par pusdienām vienāda. Varbūt vajadzētu maksu un porciju lielumu diferencēt?

“Pašvaldībai nav jānosedz visas izmaksas, ja bērns grib ēst vairāk. Tādos gadījumos vecākiem ir iespēja piemaksāt,” uzskata novada domes priekšsēdētājs. 

Novadu ziņas