Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē informatīvais ekrāns par 20 000 eiro

Aizkrauklē, pie pašvaldības ēkas gala sienas Lāčplēša ielā 4, novietots informatīvais ekrāns jeb displejs iedzīvotāju informēšanai. 

Displejā ir lasāma informācija par gaidāmajiem novada kultūras, sporta un citiem pasākumiem, tajā redzama novada pašreklāma, aktualitātes valstī, piemēram, aicinājums valkāt sejas maskas, kā arī informācija par konkrētās dienas datumu, gaisa temperatūru un vārdadienu svinētājiem. Displejam aktuālo informāciju sagatavo un ievieto Aizkraukles novada kultūras nama nepilnas slodzes kultūras darba organizators Alens Oknovs. Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Kaspars Sniedzītis informē, ka displejs ar uzstādīšanu izmaksājis ap 20 000 eiro. Vieta izvēlēta tā, lai ekrānu pēc iespējas mazāk apspīdētu saule — tās stari uz to krīt tikai rīta pusē. “Ir mūsdienīgi  šādā veidā operatīvi sniegt informāciju, tajā skaitā par notiekošo domē un pašvaldības iestādēs, to ērti var izlasīt garāmgājēji,” norāda izpilddirektors. 

“Šādi informatīvi stendi ir daudzos novados. Iecere iegādāties displeju mums bijusi jau vairākus gadus, to ar deputātiem apspriedām arī šī gada sākumā, un pašreizējās budžeta iespējas to ļāva īstenot,” saka novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums. “Viens no pašvaldības uzdevumiem ir iedzīvotājiem operatīvi sniegt informāciju, taču ne visi lieto “Facebook” un citus sociālos tīklus. Cilvēki, ejot garām, apstājas un izlasa, uzzina par pasākumiem, gūst ieskatu pašvaldības dzīvē. Ekrānā varēs skatīties arī televīzijas tiešraides, piemēram, valsts augstāko amatpersonu uzrunas gadumijā. Tajā varēsim ievietot dažādus aktuālus paziņojumus, piemēram, atgādinājumu mēneša beigās paziņot ūdens skaitītāju rādījumus.”

Vai displejs izturēs ziemas laikapstākļus? “Veicot iepirkumu, norādījām parametrus, kuriem iekārtai jāatbilst. Ja radīsies problēmas, piegādātājam būs par to jāatbild,” saka izpilddirektors. 

Novadu ziņas