Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē jauna pašvaldības policijas inspektore

Aizkraukles novada pašvaldības policijas inspektores amatā sākusi strādāt Ingūna Briežkalne-Jansone.


Pieteikšanās policijas inspektora amatam tika pagarināta vairākas reizes, jo šī vakance lielu interesi neraisīja un kandidāti neatbilda prasībām. Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Kaspars Sniedzītis stāsta, ka pavisam vairākās pieteikšanās reizēs šo amatu vēlējās strādāt tikai kādi seši kandidāti, lai gan pašvaldība solīja stabilu darbu un palielināja atalgojumu.

“Mani vienmēr ir saistījis policijas darbs, patīk strādāt ar cilvēkiem. Vēlos, lai iedzīvotāji justos droši, līdz ar to savā darbā uzsvaru likšu uz sabiedriskās kārtības nodrošināšanu. Vēlos Aizkraukles iedzīvotājiem radīt drošības sajūtu un mazināt vēlmi pārkāpt likumu, kā arī veikt preventīvo darbu Aizkraukles novada saistošo noteikumu ievērošanā,” stāsta Ingūna Briežkalne-Jansone. “Četrus gadus mācījos Latvijas Policijas akadēmijā, bet, ņemot vērā to, ka akadēmija tika likvidēta, bakalaura grādu  nācās aizstāvēt Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskajā fakultātē, kurā ieguvu juristes kvalifikāciju. Pēc tam sāku darba gaitas Pļaviņu novada domē par juriskonsulti. Pēc Pļaviņu novada domes Īpašuma nodaļas izveidošanas darbs turpinājās ar dažādu juridisku dokumentu sagatavošanu. Pļaviņu novada domē nostrādāju nedaudz vairāk kā astoņus gadus. Šajā laikā ir bijusi sadarbība ar Pļaviņu pašvaldības policiju, līdz ar to esmu guvusi priekšstatu arī par tās darbību.”

 “Svarīgi faktori bija Ingūnas juridiskā izglītība un pieredze pašvaldības darbā,” saka  Kaspars Sniedzītis. “Viņas uzdevums vispirms ir iepazīties ar visiem pašvaldības saistošajiem noteikumiem un pēc tam kontrolēt to ievērošanu. Primārais būs kontrolēt atkritumu līgumu esamību, teritoriju sakopšanu — vai ir nopļauta zāle, kā arī suņu čipēšanu, šim nolūkam ir iegādāta ierīce, kas var nolasīt čipos esošo informāciju.”

Drīzumā jaunā inspektore tiks nodrošināta arī ar formastērpu. Pašvaldības policijas inspektores darba laiks darbdienās ir no pulksten 8 līdz 12 un no pulksten 13 līdz 17, tālruņi 65133999 un 25622195, viņas kabinets ir pašvaldības ēkā Lāč­plēša ielā 1A, 3. stāvā, 306. kabinetā.

Vai jaunajai darbiniecei iedzīvotāji var zvanīt arī pēc darba laika un brīvdienās? “Šajā laikā viņas pienākums nebūs obligāti atbildēt uz zvaniem, tomēr Ingūna pati var izvērtēt, vai uz tiem atbildēt. Ja notiek kāds pārkāpums, iedzīvotāji brīvdienās var zvanīt arī Valsts policijai,” norāda izpilddirektors.

Novadu ziņas