Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē oficiāli apstiprināti divi saslimšanas gadījumi ar “Covid-19” 1

Atbildot uz Aizkraukles pašvaldības iesniegumu, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) oficiālā vēstulē apstiprinājis divus saslimšanas gadījumus ar jauno “Covid-19” vīrusa infekciju Aizkraukles novada teritorijā. Dati atbilst pagājušās piektdienas, 20. marta, situācijai.  

Lai novērtētu šī brīža apdraudējumu Aizkraukles iedzīvotājiem, pašvaldība plāno pieprasīt SPKC identificēt cilvēkus, ar kuriem inficētās personas kontaktējušās un kurām šobrīd būtu jāatrodas pašizolācijā. Tāpat arī pašvaldība lūgs paātrināt aktuālās informācijas sniegšanu, jo saslimušo skaits ar katru dienu mainās.

Vīrusa infekcijas izplatības ierobežošanā nepieciešams iesaistīties ikvienam, izmantojot visus iespējamos līdzekļus. Pašvaldība ir saņēmusi informāciju no Valsts policijas, ka Aizkraukles iedzīvotāji aktīvi izmanto savas tiesības ziņot par cilvēkiem, kuri, pretēji noteiktajam, neievēro pašizolēšanos. Līdz šim ir reģistrēti 15 šādi izsaukumi un uzsāktas vairākas administratīvo pārkāpumu lietvedības. Valsts policija aicina informēt par karantīnas pārkāpumiem, zvanot uz tālruņa numuru 110, jo sabiedrību sargā likumi.

Negaidot oficiālu apstiprinājumu no SPKC, Aizkraukles pašvaldība jau ir ieviesusi stingrus piesardzības pasākumus iespējamās infekcijas izplatīšanās ierobežošanai Aizkrauklē. Pašvaldības iestādēs notiek pastiprināta telpu un virsmu dezinfekcija, ir maksimāli ierobežota darbinieku un apmeklētāju kontaktēšanās, noteikti papildu ierobežojumi bērnudārzos, publiskajos rotaļu laukumos u.c. Talkā nāk arī uzņēmēji, kuri tirdzniecības vietās pircējiem ieviesuši 2 metru distances u.c. noteikumus.

SPKC publicējis aktuālo karti ar “Covid-19” pacientu skaitu novados. Tā liecina, ka Aizkraukles novadā inficēto cilvēku skaits vēl aizvien ir robežās no 1 līdz 5. Tomēr kopējais saslimušo cilvēku skaits valstī turpina augt.

Gan valsts, gan pašvaldību līmenī ieviesto ierobežojumu rezultāts būs redzams ātrākais pēc 2 nedēļām. Un jārēķinās, ka gadījumā, ja sabiedrība pret tiem neizturēsies ar visaugstāko atbildību un infekcija turpinās izplatīties, ierobežojumi tiks pastiprināti. Tāpēc, rūpējoties par sevi un līdzcilvēkiem, turpināsim iesākto!

Atgādinām, ka Aizkraukles pašvaldībā pieejama informācija par palīdzību cilvēkiem, kam jāatrodas pašizolācijā, bet nav atbalsta personas pārtikas sagādāšanā u.c. ikdienas jautājumu risināšanā. Aicinām sazināties!

 Rūpējoties par savu un līdzcilvēku veselību, aicinām stingri sekot veselības iestāžu norādēm! Gadījumos, kad noteikta karantīna, tās neievērošana ir bezatbildīga un tai nevar būt nekāda attaisnojuma.

 Aktuālā informācija par šī brīža situāciju Latvijā “Covid-19” sakarā: arkartassituacija.gov.lv

 Informācija par piedāvāto palīdzību pašizolēties: Aicinājums vērsties pašvaldībā pēc praktiska atbalsta pašizolācijas laikam

 Informācija par soda mēriem pārkāpjot ārkārtas situācijas noteikumus: Karantīnas noteikumu pārkāpējiem var piemērot bargus sodus

Komentāri 1

zhannadarka

Paskatieties soctīklos, pameklējiet bildes, kur šie gozējas kalnos vai salās, tad jau sapratīs, no kuriem distancēties.

pirms 3 dienām, 2020.03.27 13:47

Novadu ziņas