Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē sāk kursēt bezpilota autobuss

Trešdien, 9. septembrī, pie Aizkraukles sporta centra notika  bezpilota jeb autonomā autobusa atklāšanas pasākums. Pasākumu vadīja pazīstamais žurnālists Ansis Bogustovs. Klātesošos uzrunāja satiksmes ministrs Tālis Linkaits, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, projekta “Sohjoa Baltic” vadītājs Raitis Madžulis un citi.  

Pēc atklāšanas pasākuma svinīgajām uzrunām autobuss veica pirmos braucienus. Tas divas nedēļas kursēs maršrutā no Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja līdz Aizkraukles katoļu baznīcai, pieturvietu nosaukumi ir “Muzejs” un “Baznīca”. Visi aicināti izmēģināt braukšanu bezpilota autobusā — brauciens ir bez maksas. Autobusā pastāvīgi atradīsies pavadonis, kurš nepieciešamības gadījumā varēs pārņemt tā vadību. 

Vairāk par atklāšanas pasākumu lasiet laikrakstā "Staburags".

Autonomā autobusa kursēšanas grafiks Aizkrauklē:

9. septembrī: plkst. 13 atklāšanas pasākums; kursēs no 14 līdz 18;

10., 11. ,12., 13. septembrī kursēs no 10 līdz 18;

14. septembrī nekursēs;

15., 16., 17., 18., 19., 20. septembrī kursēs no 10 līdz 18;

21. septembrī nekursēs;

22., 23., 24. septembrī kursēs no 10 līdz 18.


Pirms Aizkraukles šis pats autobuss divas nedēļas kursēja Jelgavā, Pasta salā, un projekta komanda ir priecīga par lielo interesentu atsaucību, jo šeit tika pārvadāti 3800 pasažieri.

Autobuss brauks patstāvīgi — ar dažādiem sensoriem tas uztvers apkārtējo vidi un zinās, kad piebremzēt vai apstāties pilnībā, ja priekšā uzrodas šķērslis. Tomēr ikviens ir aicināts ievērot piesardzību, neradīt mākslīgus šķēršļus, neiet autobusam pa priekšu vai kā citādi traucēt transportlīdzekļa darbību tā kursēšanas laikā. Savukārt, atrodoties transportlīdzeklī, pasažieri aicināti izmantot drošības jostas un brauciena laikā piesprādzēties.Tāpat, ievērojot šī brīža situāciju valstī, braucēji lūgti nepieciešamības gadījumā lietot sejas maskas un iespēju robežās autobusu izmantot cilvēkiem no vienas mājsaimniecības. Autobuss regulāri tiks arī dezinficēts.

Projekts “Baltijas jūras reģiona sadarbība pārejai uz videi draudzīgu autonomo (bezvadītāju) pirmās/pēdējās jūdzes sabiedrisko transportu” tiek īstenots no 2017. gada oktobra līdz 2020. gada septembrim, un tā kopējais budžets ir 3,8 miljoni eiro, no kā 2,8 miljonus EUR līdzfinansē INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programma.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Zemgales Plānošanas reģions, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.www.interreg-baltic.eu / www.europa.eu

Novadu ziņas