Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē un visā Latvijā pareizticīgie svin Lieldienas

2.maijā Latvijā tiek atzīmētas pareizticīgo un vecticībnieku Lieldienas. Šogad katoļi, luterāņi un baptisti Lieldienas svinēja 4. un 5.aprīlī, savukārt pareizticīgie šos svētkus svin šodien.

Aizkrauklē pareizticīgo virspriesteris Sergejs Ništuns pie pareizticīgo baznīcas iesvētīja draudzes locekļu atnestās olas, kuličus un citus Lieldienu cienastus. 

Sergejs Ništuns šajās Lieldienās aicina ikvienu draudzes locekli priecāties, svinēt Jēzus Kristus augšāmcelšanos ar ticību un labiem darbiem, dzīvot pēc Dieva likumiem, ievērot Dieva baušļus, sākot ar galveno — pirmo bausli, kas mudina cilvēkus katru dienu dzīvot ar ticību Dievam un viņa spēkā, nevis paļauties tikai uz sevi.  Viņš aicina mīlēt citam citu, piedot saviem pāridarītājiem, kā Jēzus Kristus piedeva saviem pāridarītājiem, nevis atdarīt ar to pašu, nekurnēt. Sergejs Ništuns novēl, lai Lieldienu svētku prieks ir ikdienas dvēseles stāvoklis. 

Runājot par pašreizējo pandēmiju, Sergejs Ništuns atgādina Latvijas pareizticīgās baznīcas metropolīta Aleksandra teikto, ka tas ir nevis sods, bet gan brīdinājums cilvēkus atgriezties pie Dieva un dzīvot ticībā, īpaši kristiešus. 

Latvijas pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs aicina pareizticīgo Lieldienās neļauties grūtsirdībai un atcerēties par saviem tuviniekiem. Viņš norāda, ka Kristus augšāmcelšanās ir priecīgs un dārgs notikums katram ticīgajam, dzīves un gaiša prieka apstiprinājums — svētki, kuros ticīgie svin cilvēka savienošanos ar Dievu. 

Metropolīts aicina cilvēkus šajā laikā dzīvot saskaņā “Neskatoties uz šodienas sarežģītajiem apstākļiem, vēl jo vairāk būsim uzticīgi mūsu pareizticībai, mūsu svētajai baznīcai,” viņš saka. 

Novadu ziņas