Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles bērnudārzos dežūrgrupas būs līdz 9. jūnijam

Aizkraukles novada pirmsskolas izglītības iestādēs mācību procesa nodrošināšanai ārkārtējā situācijā noteikts līdz šī gada 9. jūnijam turpināt darbu dežūrgrupu režīmā līdz 15 bērniem vienā grupā atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra sagatavotajai rekomendācijai, uzņemot tikai audzēkņus, kuru likumiskie pārstāvji nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu.


No 2020. gada 12. maija, bet ne vēlāk kā līdz 2020. gada 18. maijam, pirmsskolas izglītības iestādēm jānodrošina obligātā izglītības vecumā esošo bērnu (tie, kas uzsāks pamatskolas izglītības apguvi 2020. gada 1. septembrī) sagatavošanu klātienē pamatizglītības apguves uzsākšanai. Ja bērns neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi, šiem bērniem jānodrošina mācības attālināti līdz ar pārējiem obligātā izglītības vecumā esošiem bērniem, kuri šoruden skolas gaitas neuzsāks.


Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, bērna likumiskajam pārstāvim reizi nedēļā jāiesniedz iestādei rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav bijusi ārvalstīs (izņemot Baltijas valstis), nav bijusi kontaktā ar “Covid-19” saslimušajiem vai kontaktpersonām, bērnam vai ģimenes locekļiem nav jāatrodas epidemiologu noteiktā karantīnā, bērnam nav augšējo elpceļu saslimšanas simptomu un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērnu pieskatīšanu.


Pirmsskolas izglītības iestādes “Zīlīte” un “Auseklītis” turpinās darbu 6 – 8 dežūrgrupu režīmā tiem vecākiem, kuri nevarēs citādi nodrošināt bērnu pieskatīšanu, ja nebūs citi valdības lēmumi, visu vasaru un atšķirībā no citiem gadiem tie darbinieku atvaļinājumu laikā netiks slēgti. Aizkraukles pagasta bērnudārzs un “Saulīte” noteiktu periodu vasaras mēnešos tiks slēgti. Par to paziņos pēc valdības lēmuma par ārkārtējās situācijas turpināšanu vai pagarināšanu pēc 9. jūnija.


Tāpat arī pirmsskolas izglītības iestādēs būs jānodrošina nepieciešamie papildu epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Novadu ziņas