Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles, Kokneses un Neretas novadiem no valsts saņemtas 2080 maskas

Aizkraukles novada sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisijas nozīmētais apgādes koordinators, Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs informē, ka šonedēļ saņemtas 2080 pieprasītās higiēniskās sejas maskas no valsts iepirkuma. Likums nosaka, ka pašvaldībām šīs maskas sociāli mazaizsargātajām personām jānodrošina no šī gada 20. novembra, kad stājas spēkā likuma norma par sodu piemērošanu personām, kuras sabiedriskās vietās ir bez maskas.

Maskas civilās aizsardzības komisijā pieprasījis Aizkraukles, Kokneses un Neretas novads. Pļaviņu novads sadarbojas ar Jēkabpils novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisiju. Skrīverieši saviem mazturīgajiem un trūcīgajiem maskas sagādājuši paši. Jaunjelgavas novads pieprasījumu neiesniedza. 

Neretas novada pašvaldībai 525 pieprasītās maskas izsniegtas jau nedēļas sākumā. Cilvēki, kam tās paredzētas, Neretā maskas varēs saņemt sociālajā dienestā. Pilskalnē, Zalvē un Mazzalvē — pagasta pārvaldē. 

Kokneses novada pašvaldība bija pieprasījusi 350 maskas. Koknesē tās varēs saņemt sociālā dienesta telpās, Bebros un Iršos — pagasta pārvaldē pie sociālā darbinieka. Kokneses novada sociālā dienesta vadītāja Baiba Tālmane pastāstīja, ka dienests mazturīgajiem un trūcīgajiem jau bija sācis dalīt pašvaldības iepirktās vienreizlietojamās sejas maskas — katram pa piecām. Tagad šie cilvēki varēs saņemt arī daudzreizlietojamās maskas.

Aizkraukles novada sociālais dienests saņems 500 maskas. “Tās ir iepakojumā pa 20 gabalām, tāpēc mums vēl jāsagādā mazāki iepakojumi, lai katrā varam ielikt pa vienai maskai un izsniegt cilvēkam. Tai klāt ir arī instrukcija par maskas lietošanu un kopšanu,” stāsta E. Zēbergs un piebilst, ka tā lietojama vismaz 30 reižu. Tālāk jau sociālais dienests uzņemsies rūpes par to, kā maskas nogādāt visiem, kuriem tās nepieciešamas, arī tiem, kuri paši uz sociālo dienestu tām pakaļ atnākt nevar.

No saņemtajām 2080 maskām trijām pašvaldībās nogādātas 1375, pārējās atstājot rezervei.

Novadu ziņas