Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles mākslinieces nominētas Purvīša balvai

"Purvīša balvai 2021" nominētas Aizkraukles mākslinieces Ingūna Skuja un Melisa Bradena, kas pazīstamas ar zīmolu "Skuja Braden".


"Skuja Braden" nominēta balvai par izstādi "Samsāra", īpaši izceļot izstādes centrālo daļu "Ilgas altāris", kas bija eksponēta Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Rīgā.


"Purvīša balvas 2021" ekspertu darba grupa izvērtējusi visus balvas fināla atlasei nominētos 18 māksliniekus vai mākslinieku grupas, kuru radošais sniegums novērtēts kā nozīmīgs notikums Latvijas vizuālās mākslas ainā laika posmā no 2019.gada 1.janvāra līdz 2020.gada 31.decembrim.


Balvai izvīrzīti arī Valda Celma, Kristas un Reiņa Dzudzilo, Kaspara Groševa, Ievas Kraules-Kūnas un Elīnas Vītolas, Rasas un Raita Šmitu, Aijas Zariņas, Amandas Ziemeles darbi.

Purvīša balva ir lielākā un prestižākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā. Tā dibināta 2008.gada janvārī ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un izvērtēt izcilāko sniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti un analīzi, sekmēt jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām.

Novadu ziņas