Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles Mākslas skolas audzēkņiem izcili panākumi valsts konkursā

Aizkraukles Mākslas skolas audzēkņi guvuši izcilus panākumus mākslas skolu valsts konkursā, kura tēma šogad bija “Tēls. Telpa. Scenogrāfija”. Konkursam iesniegtos darbus, arī aizkraukliešu, varēja apskatīt izstādē “Melnā kaste” Rīgā, Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Šonedēļ muzejā notika apbalvošanas pasākums.


Šis konkurss ir viens no nozīmīgākajiem mācību gada pasākumiem mākslas skolu dzīvē, kuram sāk gatavoties jau rudenī. Tajā piedalās visas Latvijas mākslas skolas, un šogad konkursam tika iesniegti vairāk nekā 300 darbu. Vidējā grupā, kurā piedalījās Aizkraukles Mākslas skolas audzēkņi, — 250. Radošie uzdevumi tika īstenoti tā dēvētajā “melnajā kastē”, ko scenogrāfi tradicionāli izmanto maketu veidošanā.


Konkursā pirmā kārta notika skolā, kurā izvērtēja sagatavotos darbus. Otrajai kārtai tika nosūtīti trīs audzēkņu — Elzas Liedskalniņas, Markusa Dina Brimmera un Matīsa Ernesta Brūklena — darbi, kurus vērtēja scenogrāfi Krista Dzudzilo, Reinis Dzudzilo un Krišjānis Elviks. Ar 87 punktiem no 90 iespējamajiem otro vietu ieguva Matīss Ernests Brūklens, ar 84 pun­ktiem trešā vieta Markusam Dinam Brimmeram. Elzas darbs ieguva 79 punktus, tikai dažu punktu pietrūka līdz atzinībai.


Aizkraukles Mākslas skolas direktore Inese Dembovska stāsta, ka šī gada konkursa tēma tika ievīta visos mācību priekšmetos un pie tās strādāja gandrīz visi audzēkņi, jo iepriekš nevar paredzēt, kurš audzēknis konkrētajā sfērā sevi spēs vislabāk parādīt.  Darbu gaitā tika gādātas kastes, kas lēnām pārvērtās nelielās improvizētās skatuvēs. Sākumā ar bērniem līdz pirmās kārtas noslēgumam aktīvi strādāja veidošanas skolotāja Ingūna Skuja. Vēlāk kopā ar audzēkņiem visus darbus līdz galam pilnveidoja skolotājs Armands Kanaviņš. “Iespējams, tieši sadarbība ar skolotāju Armandu veicināja to, ka labāki panākumi šogad ir puišiem, jo, veidojot darbus, svarīgs bija arī tehniskais risinājums, kaste bija jāizgaismo,” saka skolas direktore.


“Vērojot darba procesu, varēja redzēt, ka bērnus ļoti aizrāvis šis uzdevums, īpaši mazākos, jo viņu darbi tapa ātri. Viņiem ļoti patika veidot šīs melnās kastes, kurā tikai pa nelielu spraudziņu bija ļauts ielūkoties uz improvizētās skatuves notiekošajā. Vairākas kastēs notiekošo papildināja gaismas efekti, ” saka I. Dembovska.  


Apbalvošanas pasākumā mākslas skolu audzēkņiem bija iespēja noskatīties Dirty Deal Teatro režisores Kristas Burānes izrādi “Netikumīgie” un pēc tam ieklausīties tās scenogrāfa Krišjāņa Elvika un aktrises, dzejnieces Marijas Luīzes Meļķes stāstījumā par izrādes tapšanas procesu.  
Aizkraukles novadā