Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles muzejā izstāde “Tikai no Tevis nav vēstules”

Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā beidzot klātienē apskatāma pasta vēstures izstāde “Tikai no Tevis nav vēstules”. Daudzesietis, filatēlists, kolekcionārs un novadpētnieks  Eduards Lavrinovičs izstādes apmeklētājiem piedāvā savas kolekcijas nozīmīgākos eksponātus.

Tie, kuri ieradās uz tikšanos ar izstādes autoru, varēja klausīties aizraujošā stāstā par pastmarkām. Izstādē izgaismoti spilgtākie brīži “Latvijas pasta” vēsturē, kas saistās ar pārmaiņām valsts dzīvē — kariem, krīzēm un neatkarīgas Latvijas uzplaukumu. Skatāmas pasta kļūdas, viltojumi un unikāli sūtījumi.


Ne bez starpgadījumiem izpalika Latvijas brīvvalsts pirmās pastmarkas izlaišana. Tās oficiālās izlaišanas datumā pastmarkas pastā nemaz nebijis. Filatēlisti un pārējie pasta klienti to saņēma dienu vēlāk. Izstādē arī fotogrāfijas ar 4000 gadu senu vēstuļu attēlu un aprakstu par to. Tolaik papīra vietā izmantoja māla plāksnītes, kuras pirms sūtīšanas adresātam salika kopā ar rakstīto daļu uz iekšpusi un plāksnītes savā starpā sastiprināja ar mālu. Adresātam sūtījums bija jāuzlauž. Savukārt pirmās pastkastītes uzradās Parīzē 1653. gadā. Līdz tam sūtījumu adresātam katrs nogādāja pats, sūtīja ar ziņnesi vai sulaini.


Izstāde būs skatāma vēl jūlija pirmajās nedēļās. Zināms, ka Aizkraukles pusē ir vairāki filatēlisti, kuri gan uz šo tikšanos neieradās, bet Eduards Lavrinovičs labprāt iepazītos ar viņiem klātienē. Interesentus aicinām sazināties ar “Staburaga” redakciju.

Aizkraukles novadā