Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukliete: kauns braukt pa šādu ielu!

Kāda aizkraukliete laikraksta “Staburags” redakcijai atsūtīja fotogrāfijas, kurās redzami skati ar cilvēku atstātajām pudelēm un citiem atkritumiem  Aiz­krauklē, Samēnu ielā.


Aizkraukliete raksta: “Tāda aina paveras pēc ceļa malas krūmu pļaušanas Aizkrauklē, Samēnu ielā, 4. decembrī — ceļa malu sakopšana laikam ir AS “Latvijas Valsts ceļi” atbildība, bet tas pats notiek arī pašvaldības dārzos gar ceļa malām. Kauns, ka dabas parkā “Daugavas ieleja” jāiebrauc pa šādu ielu! Kauns mūsu pašvaldībai, ka gadiem nevar aizsūtīt kaut vai tās personas, kurām piepriesti sabiedriskie darbi, un norīkot, lai taču savāc vienreiz tos gadiem sakrājušos atkritumus! Kas tad tur piemēsloja —  pilsētnieki, kas vasarās dodas uz peldvietām pie karjera un Daugavas.”

“Šī problēma pašvaldībai ir labi zināma, to daudzkārt esam pārrunājuši,” atbild Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs. “Abās pusēs ceļam uz Daugavas ieleju ir nepievilcīgs skats. Diemžēl tā ir. Iemesls ir tas, ka dārziņu vajadzībām iznomāto pašvaldības zemi cilvēki kādreiz izmantoja ļoti intensīvi, taču pamazām tā tiek pamesta — cilvēki kļuvuši veci, nespēcīgi un mazdārziņus vairs neapstrādā, citi aizgājuši viņsaulē, dārza būdas ir pussabrukušas, citas nodegušas, un cilvēkiem ir tendence nepietiekami uzraudzītas un pamestas teritorijas piemēslot. Teritoriju periodiski esam kopuši ar sabiedriskajos darbos iesaistīto personu palīdzību, pēc šī signāla saņemšanas to darīsim atkārtoti, taču tas nav problēmas risinājums. Atkritumu salasīšana ir tikai virspusējs pasākums, kas neatrisina problēmu pašā saknē.

Esam nolēmuši, ka jāveic platības inventarizācija, jānoskaidro, cik daudz mazdārziņu tiek izmantoti, cik daudz zemes cilvēki ir gatavi apstrādāt, un jānodala platība, zona no ceļa, kura varētu būt kā dabas pamatnes teritorija, kopjama ar tehnikas palīdzību, un cik liela platība atstājama mazdārziņiem.”

Savukārt novada pašvaldības izpilddirektors Kaspars Sniedzītis aicina cilvēkus  neizmest atkritumus ceļa malās.

Aizkraukles novadā