Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklietis uztraucas par skursteņslauķiem

Laikraksta “Staburags” redakcijai zvanīja satraukts lasītājs un jautāja, vai  tiešām šajā Covid-19 pandēmijas laikā, kad ir ārkārtas situācija un augsts saslimšanas risks, Aizkrauklē vajadzētu veikt ventilācijas šahtu pārbaudi un tīrīšanu?

“Pa dzīvokļiem staigā skursteņslauķi un pārbauda ventilācijas šahtas. Vai to nevar pārcelt uz laiku, kad ārkārtas situācija beigsies un būs drošāk, jo nevar taču zināt, ko viņi no viena dzīvokļa var aiznest uz citu?” jautā lasītājs.

SIA “Lauma A” valdes locekļa pienākumu izpildītāja Ruta Ņuhtiļina informē, ka mājās 12. un 13. novembrī ventilācijas pārbaude notika plānoti, atbilstoši līgumam, kas noslēgts ar sertificētu skursteņslauķi. To, ka pārbaude būs un arī dzīvokļos pārbaudīs ventilāciju, dzīvokļu īpašniekiem e-pastā un papīra formā tika paziņots savlaicīgi. Paziņojumos ir norādīts darbu izpildītāja tālruņa numurs.

“No mājas dzīvokļu īpašniekiem nesaņēmām ierosinājumu pārbaudi pārcelt. Skursteņslauķi strādā, ievērojot visus noteiktos aizsardzības pasākumus — viņiem ir maska, cimdi, dezinfekcijas līdzeklis, arī izsmidzināmais virsmām, darbu laikā viņi ievēro distanci un vienā dzīvoklī uzturas līdz 15 minūtēm,” saka Ruta Ņuhtiļina.

“Paļaujamies, ka arī iedzīvotāji ievēro drošības normas, tajā skaitā neielaiž dzīvoklī, ja viņiem ir noteikts pašizolācijas režīms vai karantīna. Nākošā mājas ventilācijas šahtu tīrīšana ir plānota decembrī. Ceram, ka darbus varēsim turpināt.”

Aizkraukles novadā