Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbu sākusi jaunā Aizkraukles jauniešu padome

Aizkraukles jauniešu domē darbojas vairāki desmiti jauniešu, viņu intereses pārstāv septiņi padomes locekļi, kas uzņēmās atbildību konkrētā jomā. Pirms jauniešu domes vēlēšanām, kā to paredz nolikums, jaunatnes lietu speciāliste Līga Kriškijāne uzrunāja priekšsēdētāja amata kandidātus. Par Aizkraukles jauniešu domes priekšsēdētāju balsojot ievēlēja Amandu Malatkovsku. Pērn Amanda pildīja vietnieces pienākumus, kas šogad uzticēti Paulai Kokinai. Par sporta un veselības komitejas vadītāju iecēla Aleksu Nahtmani, kultūras un izglītības komiteju tur­pmāk vadīs Veronika Vucāne, vides komitejas vadītājas amatā apstiprināja Gabrielu Elizabeti Karevu. Padomes sastāvā darbosies arī neatkarīgās locekles — Daniela Orlova un Madara Potaše. Abām meitenēm šis ir pirmais gads jauniešu domes darbā. Pērn jauniešu domes publicitātes pienākumus uzņēmās bijušais jauniešu domes priekšsēdētājs Vladislavs Judins. Tas prasīja daudz laika, tādēļ šogad šie pienākumi uzticēti konkrētai personai — Aleksandrai Tudvasevai.


Pirms stingrāku epidemioloģisko ierobežojumu stāšanās spēkā jaunatnes lietu speciāliste Līga Kriškijāne paguva iepazīties un aprunāties ar jauniešiem. Viņas un jauniešu domes darbības redzējums sakrīt. Par šī gada tēmu izvēlēta jauniešu pašapziņas celšana.

“Pielāgojoties apstākļiem, mēģināsim rīkot diskusijas, tikšanās, sarunu vakarus un apmācības. Saglabāsim brīvprātīgo darbu, kas vienlaikus ir sevis attīstīšana un interešu izkopšana. Jaunieši mācīsies pieņemt sevi, izkopt un veidot individuālo personību. Tā varētu būt saruna ar psiholoģi. Jaunieši uzrakstījuši solidaritātes projektu par diskriminācijas tēmu. Iecerēti sarunu vakari ar dietologu, kosmetologu un citiem speciālistiem par tēmām, kas jaunietim palīdz saņemt atbildes uz svarīgiem jautājumiem. Izskats jauniešiem ir nozīmīgs, tas ietekmē emocionālo stāvokli. Jaunieši izteica vēlmi apgūt sevis prezentēšanas mākslu, tas ietvertu runas nodarbības, kādu teātra nodarbību, iespējams, pat neverbālo apmācību. Protams, karjeras un savu spēju attīstīšanas nodarbības, attiecību temats un par nepieciešamo psiholoģisko atbalstu,” stāsta Līga Kriškijāne.

Nākamā jauniešu domes tikšanās notiks 21. novembrī. Atkarībā no situācijas valstī klātienē vai attālināti, taču darbs notiks. Katrs padomes loceklis izvirzīja mērķus, ko vēlas sasniegt individuāli un ko izdarīt kā domes pārstāvis. Jaunatnes centra studio istabā izveidots mērķu dēlis, kuru gada laikā plānots aizpildīt ar reāliem, sasniegto mērķu atainojošiem darbiem. Jaunieši ātri pielāgojas un ir gatavi strādāt arī attālināti. Šobrīd jomu pārstāvjiem jāizdomā konkrētas norises, tad tiks meklētas iespējas ieceres īstenot.

Aizkraukles novadā