Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par “Aizkraukles siltuma” vadītāju vēlas kļūt astoņi pretendenti

SIA “Aizkraukles siltums” valdes locekļa amatam pieteikušies astoņi pretendenti — informē Aizkraukles novada pašvaldības nominācijas komisijas priekšsēdētājs Einārs Zēbergs. Trīs pretendentu izglītība un darba pieredze neatbilda nolikumā ietvertajām prasībām, tādēļ otrajā kārtā pārrunas paredzētas ar pieciem. Rezultāti varētu būt zināmi oktobra sākumā. Līdzšinējā SIA “Aizkraukles siltums” valdes locekļa Aivara Aldermaņa pilnvarojuma līguma termiņš beidzās 1. septembrī, un viņš nolēma to nepagarināt.

Nepagarina pilnvarojuma līguma termiņu 
SIA “Aizkraukles siltums” uzņēmumā ir tikai viens valdes loceklis, un daudzus gadus tas bija Aivars Aldermanis. Par viņa pienākumu izpildītāju līdz laikam, kad amatā stāsies jauns valdes loceklis, iecelta galvenā grāmatvede Iluta Valdmane. Viņa šādus pienākumus ir pildījusi arī Aivara Aldermaņa atvaļinājuma laikā un cer, ka drīzumā tiks iecelts jauns valdes loceklis. Papildu slodze viņai nozīmē arī daudz lielāku atbildību.

Kādēļ neilgi pirms apkures sezonas sākšanas “Aizkraukles siltuma” vadītājs nolēmis pārtraukt darba attiecības? Aivars Aldermanis uz “Staburaga” tālruņa zvaniem neatbildēja. Savukārt Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums un pašvaldības izpilddirektora vietnieks Kaspars Sniedzītis stāsta, ka tas bijis diezgan negaidīti — Aivars Aldermanis augusta vidū nolēmis vairs nepagarināt pilnvarojuma līguma termiņu, kas beidzās 1. septembrī. Vēl šopavasar viņš tādu iespēju esot noliedzis. Par tagadējo lēmumu laikus nav brīdinājis un par iemesliem nav informējis. “Tā ir viņa paša izvēle, kuru pašvaldība respektē. Paldies par līdzšinējo darbu, uzņēmumu “Aizkraukles siltums” viņš ir vadījis gana veiksmīgi,” saka Kaspars Sniedzītis. 

Jābūt izpratnei un zināšanām siltumapgādes jomā

Pašvaldība izsludinājusi jauna valdes locekļa pieteikšanos. Uzņēmuma vadītāja amata pretendentiem nepieciešama akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība ekonomikā, uzņēmējdarbības vadībā, tiesību zinātnēs vai inženierzinātnēs, kas nodrošina nepieciešamo zināšanu kopumu, lai profesionāli pildītu valdes locekļa uzdevumus konkrētajā amatā, kā arī vismaz divu gadu pieredze līdzvērtīgā vadošā amatā kapitālsabiedrības darbības jomā, vai vismaz divu gadu pieredze līdzvērtīgā vadošā amatā. Pieredzi kapitālsabiedrības vadošā amatā, kas darbojas SIA “Aizkraukles siltums” komercdarbības jomā, uzskatīs par priekšrocību. Jābūt arī nevainojamai reputācijai, izpratnei un zināšanām par siltumapgādes jomu, par pašvaldības darbu kopumā, administratīvo un finanšu vadību, pieredzei iestādes finanšu līdzekļu plānošanā un racionālā izmantošanā, zināšanām pub­lisko iepirkumu organizēšanā, labām komunikācijas, argumentācijas un prezentācijas prasmēm.

Kādēļ prasību uzskaitījumā tiek pieļauts, ka pretendentam var būt arī augstākā izglītība tiesību zinātnēs? Vai “Aizkraukles siltumu” varētu vadīt jurists? Kaspars Sniedzītis skaidro, ka dažkārt cilvēks nestrādā jomā, kurā ieguvis augstāko izglītību, bet zināšanas ikdienā izmanto citā jomā, kurā guvis  labu pieredzi, un tā varētu būt arī siltumapgāde. Šādas prasības noteiktas, lai būtu plašāks amata pretendentu loks. 

Izvērtēs nominācijas komisija

Visu pretendentu piemērotību amatam izvērtēs jaunizveidotā nominācijas komisija, kuru vadīs tās priekšsēdētājs Einārs Zēbergs. Komisijas locekļi ir četri — domes priekšsēdētājs Leons Līdums, viņa vietnieks Andris Zālītis, Kaspars Sniedzītis, juriste Gita Židova, bet komisijas sekretāre  — Ieva Šalme. Šāda komisija izveidota saskaņā ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumu un Ministru kabineta  noteikumiem “Valdes un padomes locekļu nominēšanas kārtība kapitālsabiedrībās, kurās kapitāla daļas pieder valstij vai atvasinātai publiskai personai”. Uzņēmuma valdes locekli amatā apstiprinās dome.

Jāaizpilda vēl viena vakance 

Uzņēmumam “Aizkraukles siltums” nepieciešams arī elektroietaišu ekspluatācijas inženieris, jo iepriekšējais darbinieks pirms kāda laika ir pārtraucis darba attiecības, un pietiekšanās termiņš šai vakancei beidzas šodien. Mēnešalgas lielums noteikts 1266 eiro. Šo speciālistu darbā pieņems “Aizkraukles siltums”.

Aizkraukles novadā