Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēnu pētījumi par Daugavu augstu novērtēti

Daugavas upes skaistums un vērtība ir pazīstama katram no mums. Arī šogad notika biedrības radošo darbu konkurss “Mana Daugava”, kura galvenais mērķis bija jauniešos raisīt interesi par Daugavu, tās nozīmi valsts vidē un kultūrā.

Konkurss pievērš īpašu uzmanību Daugavas aizsardzībai, aicinot cilvēkus izzināt un pievērst uzmanību ekoloģiskākam dzīvesveidam, tādā veidā aizsargājot un kopjot līdzšinējās vērtības.

Konkursā varēja piedalīties jebkurš 7.—12. klases skolēns, kurš dzīvo Daugavas krastā esošā novadā. Lai gan valsts ārkārtas situācijas dēļ jaunieši nespēja aizstāvēt savus darbus klātienē, tie tāpat tika vērtēti un izskatīti.

Konkursā tika iesniegti pieci darbi no Aizkraukles novada vidusskolas skolēniem. Divi no šiem skolēniem ieguva godalgotas vietas. 10. klases skolniece un skolas ekopadomes dalībniece Amanda Malatkovska izcīnīja trešo vietu ar darbu “Šodien ir šādi, bet kā bija toreiz?”. Amanda īpaši uzsvēra Daugavu pirms un pēc HES izveides, kā arī ceļā zaudēto un vietā iegūto. Rezultātā rosināja cilvēkus domāt par Aizkraukles pilsētas ūdenskrātuves koncepciju.

8. klases skolniece Nikola Meistere šajā konkursā ieguva pirmo vietu. Viņas darbā “Mazo HES ietekme uz Daugavas baseina vidi” tika izskatītas ne tikai problēmas, bet arī iespējamie risinājumi.

Abas meitenes pēc konkursa rezultātu uzzināšanas jūtas gandarītas un lepnas par paveikto, iegūtās vietas sniedza patīkamu pārsteigumu.

Prieks par mūsu skolas aktīvajiem jauniešiem! Lepojamies, ka meiteņu iesniegtie darbi atzinīgi novērtēti un ieguva godalgotas vietas.

Aizkraukles novadā