Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Venēcijas biennāles 59. Starptautiskajā mākslas izstādē Latviju pārstāvēs Skuja Braden

Kultūras ministrijas rīkotajā atklātajā konkursā par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju un īstenošanu nākamajā gadā gaidāmajā Venēcijas biennāles 59. starptautiskajā mākslas izstādē piecu pieteikumu vidū žūrija par atbilstošāko ir izraudzījusies mākslinieču Ingūnas Skujas un Melisas D.Breidenas darba “Tirgot ūdeni upes malā” metu. Latvijas paviljona veidošanu īstenos “Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs”, kuratores Andra Silapētere un Solvita Krese.


“Mākslinieču duets Skuja Braden mēģina pārvietot savu dzīves telpu uz ekspozīcijas vietu, plašākā kontekstā šķetinot privātās un publiskās telpas robežas. Kartējot Skujas Braden mājas mentālās, fiziskās un garīgās eksistences zonas, mēs varam atklāt ne tikai mājas iemītnieku intereses, ideālus, piederību, bet arī apjaust mūsu reģiona atšķirīgos vēstures lasījumus un testēt mūsdienu sabiedrības gatavību sadzīvot ar šodienas izaicinājumiem,” teikts projekta pieteikumā.


Otro vietu ieguva biedrība “KIM?” – mākslinieki Elza Sīle un Indriķis Ģelzis ar projektu “Klejotājs/Vieta, kuru grūti ievietot” (kuratori Zane Onckule un Honkongas izcelsmes ASV strādājošs kurators Džo-i Tangs (Jo-ey Tang). Savukārt 3.vietu metu konkursā ieguva biedrība “Latvijas Kultūras projekti” - mākslinieki Jānis Avotiņš un Andrejs Strokins ar projektu “Nākotnes atsavināšana. Citādība. Iecietība. Līdztiesība.”


Metu konkursa pieteikumus vērtēja žūrija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktores Māras Lāces vadībā, kurā darbojās Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) prorektors Andris Vītoliņš, mākslas zinātniece, kuratore Alise Tīfentāle un mākslas kolekcionārs, mākslas centra “Zuzeum” dibinātājs Jānis Zuzāns.


“Starptautisku ievērību guvušā mākslas dueta “Skuja Braden” – latvietes Ingūnas Skujas un amerikānietes Melisas D.Breidenas – piedāvātais mets risina šobrīd tik aktuālos jautājumus privātās un publiskās telpas sadursmes zonās, to izpratni un nozīmi pašreizējā vispārējās globalizācijas laikmetā. Tēma atspoguļota caur lietišķi tehnisko un amatniecisko varēšanas prizmu, demonstrējot šobrīd jau daudzviet zudušās prasmes,” norāda žūrijas komisijas priekšsēdētāja Māra Lāce.


Venēcijas biennāles 59. Starptautiskā mākslas izstāde norisināsies no 2022. gada 23. aprīļa līdz 27. novembrim.


Latvijas dalību 59. Venēcijas mākslas biennālē finansē Latvijas valsts Kultūras ministrijas personā un mākslas kolekcionārs, mākslas centra “Zuzeum” dibinātājs Jānis Zuzāns. Ir noslēgta vienošanās par ilgtermiņa atbalstu Venēcijas starptautiskās mākslas biennāles Latvijas paviljona ekspozīcijas veidotājiem – ziedojuma līgums paredz līdzfinansējumu trīs Latvijas ekspozīciju veidošanai – kopumā 150 000 eiro apmērā.

Aizkraukles novadā