Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zaļajā praksē pastkastītes iegūst jaunu izskatu

Aizkraukles Mākslas skolai iesaisoties “Bilžu biroja” rīkotajā akcijā “Apglezno un nobildē arī tu savu pastkastīti”, tapušas krāšņas, skaisti izdekorētas pastkastītes, to maketi un pat ēkas durvis.


Aizkraukles Mākslas skolas direktore Inese Dembovska stāsta, ka viņu ļoti saistījis “Bilžu biroja” piedāvājums piedalīties pastkastīšu apgleznošanas akcijā. Sākumā gan tas bija domāts kā bērnu un vecāku sadarbības projekts, taču krīzes dēļ noteiktās attālinātās mācības ieviesa tajā savas korekcijas. Katru gadu, noslēdzot mācību gadu, mākslas skolas audzēkņiem tiek rīkota zaļā prakse, kuras laikā viņi dodas zīmēt un gleznot dabā. Šajā gadā, apvienojot attālināto mācību specifiku ar aicinājumu piedalīties akcijā, par zaļās prakses uzdevumu kļuva tieši pastkastīšu apgleznošana. Bērni strādāja patstāvīgi, un arī vecāki darbojās līdzi. Šī uzdevuma izpildē iesaistījās 3.—6. klases audzēkņi.

“Bilžu birojs” aicināja pastkastītes “mākslinieciskot”, domājot par vidi un vietu, kur tā atrodas vai atradīsies. Ņemot vērā šo aicinājumu, vairāki jaunie mākslinieki pastkastītes izdaiļojuši atbilstoši māju, kurām pieder šī pastkastīte, nosaukumam, piemēram, Līvas Belickas kastīti rotā bites. Alises Cibiņas pastkastīti izceļ augļi un taureņi, uz ko meiteni iedvesmojis mājvārds “Augļi” un to apkārtnē novērotie krāsainie taureņi. Domājot par pasta baložiem, uz dažām pastkastītēm attēloti baloži. Tie bērni, kuriem mājās nav savas pastkastītes, gatavoja tās maketu un apgleznoja to. Vēl kāds tā aizrāvās ar šo ideju, ka apgleznoja arī ēkas durvis.

Inese Dembovska apkopojusi iesūtītās darbu fotogrāfijas un nosūtījusi “Bilžu birojam”, taču akcija turpinās līdz rudenim. Skolas direktore domā, ka pie šī darba bērni varētu atgriezties arī nākamā mācību gada sākumā, jo palikušas nerealizētas vēl dažas ieceres. Piemēram, ieraugot skaistās pastkastītes, tādu sev vēlējusies arī Aizkraukles pilsētas bibliotēka. Arī “Staburags” sācis sarunas par sadarbību savas pastkastītes izdaiļošanā. Tāpēc Inese Dembovska aicina pieteikties vēl citas Aizkraukles novada iestādes un uzņēmumus, kas vēlētos, lai arī viņu pastkastīte iegūtu jaunu, māk­slinieciski noformētu veidolu.

“Mūsdienās cilvēki aizvien vairāk par saziņas avotu izmanto internetu un sociālos tīklus, bet nekas nevar būt personiskāks par pastkastītē saņemtu, ar roku rakstītu vēstuli vai atklātni, ko uz mājām atgādājis pastnieks. Pastkastīti ik dienu uzlūkojam, gaidot savus iecienītos preses izdevumus. Varētu teikt, ka pastkastīte ir mājvieta ziņām, pārsteigumiem, labajām domām, vēlējumiem un sapņiem. Tāpēc palūkosimies, kādas ir mūsu pastkastītes — vai tās eņģes, krampīšus vēl nav pamatīgi saēdis laika zobs? Varbūt pašā pastkastītē jau kādu laiku iemājojusi rūsa? Vai daudzu gadu lietus un sniegi nav līdz nepazīšanai pārvērtuši vectēva darināto koka pastkastīti? Iespējams, ceļmalas pastkastīte klusi skumst pēc svaigas krāsas kārtas un nelielas pielabošanas… bet tikko veikalā pirktā, jaunā pastkastīte priecātos par nelielu, bet īpašu akcentu,” raksturojot šo akciju, saka Tija Auziņa no “Bilžu biroja”.

Aizkraukles novadā