Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklieši sašutuši: gāze apmēram divas nedēļas atslēgta 11 daudzdzīvokļu mājām

Daudzi aizkrauklieši sašutuši, ka apmēram divas nedēļas remontdarbu dēļ viņu dzīvokļos nebūs gāzes. Viņi jautā, kādēļ darbus nevarēja veikt citā laikā — pavasarī vai oktobrī, kad konservēšanas darbi būs pabeigti? Aizkrauklieši jautā, kādēļ par remontdarbiem viņus nebrīdināja vismaz 10 dienas iepriekš, lai bez panikas varētu sagādāt elektrisko plīti? Tagad to cenas veikalos pieaugušas, jo pēkšņi daudziem tās vajag. Akciju sabiedrības “Gaso” pārstāvji skaidro, ka vainīgs Covid-19 un darbinieki strādās arī brīvdienās, lai darbus pabeigtu pēc iespējas ātrāk. 


Akciju sabiedrības “Gaso” sabiedrisko attiecību daļas projektu vadītājs Kaspars Upaciers stāsta, ka SGRP — skapjveida gāzes regulēšanas punktu — un gāzes vadu remontdarbi tika plānoti pavasarī — martā, aprīlī, maijā, taču Covid-19 dēļ tos atlika uz vēlāku laiku. Oktobrī, kā arī ziemā šādus darbus nevar veikt, jo tad ir apkures sezona un visam jābūt kārtībā. Iespējams, strādnieki darbus pabeigs agrāk pirms noteiktā termiņa. “Sazinājos ar iecirkņa vadītāju, viņš informēja, ka paziņojumi pie mājām tika izlikti saskaņā ar noteikto kārtību — piecas dienas iepriekš, un remontdarbi tuvākajā laikā tiks veikti 11 mājās. Neviens speciāli sliktu Aizkraukles iedzīvotājiem darīt negrib, šādi darbi ir ļoti nozīmīgi visu drošībai. “Gaso” atvainojas klientiem par sagādātajām neērtībām!” saka Kaspars Upaciers.


A/S "Gaso" sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Rubinčika: “Jebkurš remonts — vai tas būtu mājās vai darbā, vai uz ielas, rada daudz neērtību. Bet kā tad vēl tikt pie sakārtotas un drošas vides? Arī dabasgāzes apgādes sistēmas ir jāuztur tā, lai tās neradītu draudus cilvēku veselībai un dzīvībai. Daudzas tās iekārtas un sistēmas ir izbūvētas pirms 30 — 50 gadiem un savu laiku nokalpojušas — fiziski nolietojušās. Tāpēc katru vasaras sezonu AS “Gaso” realizē vairākus projektus, veicot gan sadales sistēmas sacilpošanu, gan gāzes regulēšanas iekārtu rekonstrukcijas darbus, gan ekspluatācijā esošo novecojošo sistēmas elementu, noslēgierīču un tehnoloģisko iekārto nomaiņu pret jaunajām. 


Tā kā AS "Gaso" uzdevums ir veikt drošu un nepārtrauktu dabasgāzes piegādi patērētājiem, remontdarbu laikā tiek uzlabota gāzesvadu drošība, kā arī modernizēta gāzapgādes sistēma. Jo drošība ir viena no GASO prioritātēm.


Saskaņā ar uzņēmuma stratēģiju GASO ir ieplānojis SGRP (skapja gāzes regulēšanas punkts) nomaiņas darbus.


Līdz šim Aizkrauklē tika veiktas 3 SGRP nomaiņas:

- SGRP 2 Spīdolas ielā, kur tika atslēgtas 3 mājas — darbi pabeigti;

- SGRP 4 Kalna ielā, kur tika atslēgtas 6 mājas — darbi pabeigti;

- SGRP 5 Jaunceltnes ielā — bija atslēgti tikai rūpnieciskie objekti, darbi tika pabeigti.


Paralēli ar SGRP nomaiņas darbiem tiek veikta arī iekšpagalmu gāzesvadu rekonstrukcija. Iekšpagalmos dabasgāzes tīkli ir uzbūvēti tā, ka no viena gāzes regulēšanas punkta ar dabasgāzi tiek apgādātas vairākas mājas. Tādēļ pie remontdarbiem, kuri pašlaik notiek SGRP-3 Bērzu ielā, tika atslēgtas visas 11 daudzdzīvokļu mājas.


Uzņēmums savā darbībā ievēro normatīvos aktus un prasības. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 78 "Dabasgāzes tirdzniecības un lietošanas noteikumi" visi atslēgtie dabasgāzes lietotāji tika brīdināti piecas dienas pirms remontdarbu uzsākšanas. Ministru kabineta noteikumos 114. punktā ir minēts, ka:


"114. Sadales sistēmas operators par dabasgāzes piegādes pārtraukumu plānotas dabasgāzes apgādes sistēmu atvienošanas dēļ lietotāju brīdina vismaz piecas darba dienas iepriekš telefoniski, nosūtot īsziņu, izmantojot e-pakalpojumu portālu vai rakstveidā. Sadales sistēmas operatoram ir tiesības mājsaimniecības lietotāju brīdināt par lietotāja dabasgāzes sistēmu atvienošanu, ievietojot paziņojumu mājsaimniecības lietotāja pastkastītē, bet, ja tas nav iespējams, izvietojot attiecīgu paziņojumu pie nekustamā īpašuma, kurā atrodas gazificētais objekts, vai brīdināt ar gazificētā objekta īpašnieka vai viņa pilnvarotās personas starpniecību. Ja piecu darba dienu laikā pēc brīdinājuma izteikšanas ar lietotāju, kas nav mājsaimniecības lietotājs, neizdodas saskaņot dabasgāzes apgādes sistēmu atvienošanas laiku, sadales sistēmas operators nosaka šo laiku patstāvīgi un paziņo par to lietotājam."


Veicot ieplānotus remontdarbus Bērzu ielā, tika plānots, ka dabasgāzes padeve iedzīvotājiem tiks pārtraukta 3. līdz 14. augustam. Bet GASO saprot, ka iedzīvotājiem tas rāda neērtības. Lai varētu pēc iespējas ātrāk pabeigt visus nepieciešamus darbus un ielaist gāzi sistēmā, remontdarbi turpināsies gan sestdien, gan svētdien. Tādēļ, iespējams, dabasgāzes padeve būs atjaunota agrāk, nekā tika minēts paziņojumā. Novērtējam klientu atsaucību un pacietību šajā situācijā un atvainojamies par sagādātajām neērtībām!”

Novadu ziņas