Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Andris Zālītis pieņem partiju piedāvājumu, bet tajās vēl nestājas

Skrīveru novada domes priekšsēdētājs Andris Zālītis “Staburagam” atklāja, ka vasarā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās topošajā Aizkraukles novadā piekritis kandidēt partijas “Latvijas attīstībai” un “Vidzemes partijas” kopīgajā sarak­stā.

Andris Zalītis vietējā politikā ir no 2009. gada, kad vēlētāju apvienības “Skrīveri — šodien un rīt” sarakstā kandidēja Skrīveru novada domes vēlēšanās un vienīgais no šī saraksta tika ievēlēts. Nākamajos divos sasaukumos A. Zālītis ievēlēts no vēlētāju apvienības “Mēs Skrīveriem” un astoņus gadus ieņem domes priekšsēdētāja amatu.

Likums noteic, ka jaunveidojamo novadu pašvaldību vēlēšanās sarakstus varēs iesniegt tikai politiskās partijas, taču A. Zālītis līdz šim nav bijis nevienas politiskās partijas biedrs. “Kandidēt “Latvijas attīstībai” un “Vidzemes partijas” sarakstā mani uzaicināja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, un es nolēmu pieņemt šo uzaicinājumu. Nav jābūt partijas biedram, lai varētu piedalīties vēlēšanās. Par to domāšu laika gaitā,” saka A. Zālītis.

“Lai cik dīvaina būtu šī reforma, ir skaidrs, ka ir jāsadarbojas, ja ne­strādāsim kopā, tad arī nekā nebūs. Visam jāpieiet pragmatiski. Darbi arī jaunajā novadā jau būs tie paši, tikai uz to visu būs jāskatās plašāk, nevis tikai no sava tagadējā novada skatpunkta. Jāsaprot, ka, piemēram, Bebros un Iršos infrastruktūru sakārtot ir tikpat svarīgi kā Skrīveros. Domāju, ka, gudri un saprātīgi darbojoties, varēs kopā strādāt un attīstīties,” saka A. Zālītis.

2017. gada pašvaldību vēlēšanās “Vidzemes partija” veidoja kopīgu sarakstu ar “Latvija Reģionu apvienību”. Aizkraukles novada domē tā guva labus panākumus, iegūstot deviņas deputātu vietas. Pagājušajā nedēļā LRA paziņoja, ka pabeigusi sarežģītu reorganizācijas procesu un beidzot kļuvusi par vienotu un vienu politisko partiju. Tās valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns “Staburagam” pastāstīja, ka šajās vēlēšanās LRA, visticamāk, kandidēs arī Aizkraukles novadā, bet vēl turpinās sarunu process.

Novadu ziņas