Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ap 150 Aizkraukles novada pensionāriem un invalīdiem jāatjauno braukšanas kartes

Tā kā valdība mīkstinājusi sabiedriskā transporta izmantošanas noteikumus, Aizkraukles novada dome ārkārtas sēdē atjaunoja bezmaksas braucienus uz mazdārziņiem novadā deklarētajiem pensionāriem un personām ar 3. grupas invaliditāti.

Bezmaksas braucienus var izmantot tikai tad, ja ir atjaunota braukšanas karte, bet, ja tās nav, jānokārto tās saņemšana. Aizkraukles novada Vienotā valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centra vadītāja Laura Mikulova informē, ka ir atjaunotas un klientu dzīvesvietas pastkastītēs ievietots ap 180 kartēm, bet vēl jāatjauno ap 150. Koronavīrusa krīzes dēļ visi bija aicināti iesniegumu un līdzšinējo karti ievietot klientu centra ārpusē esošajā pastkastē, ko var izdarīt jebkurā laikā, bet darba laikā karti var ievietot telpās esošajā kastē. Klientu centrs no pirmdienas, 18. maija, atsāks darbu klātienē, tomēr drošības nolūkos visi joprojām aicināti kartes atjaunošanas pieprasījumu ievietot kastē ārpusē vai telpās. To var izdarīt arī pensionāru un invalīdu radinieki.

Braukšanas karti var izmantot braukšanai uz dārziņiem turp un atpakaļ Daugavas kreisajā krastā vai Aizkraukles pagastā vietējās nozīmes maršrutos Mēness iela—Līč­upes (Sērene), Aizkraukles autoosta— Aizkraukles pagasts līdz 15. oktobrim, pavisam 180 braukšanas reizēm.

Braukšanas kartēm, kas nogādātas senioru pastkastēs, pievienots informatīvs skaidrojums divās valodās par ierobežojumiem sabiedriskajā transportā — jābūt sejas aizsegiem, kā arī jācenšas ievērot divu metru distanci. Ja nebūs segas aizsega, šoferi var neielaist autobusā. 


Novadu ziņas