Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Apotheka" Aizkrauklē uzsāk COVID-19 ātrā antigēna testa veikšanu

Sākot no šodienas, 22. novembra, Apotheka kā pirmais aptieku tīkls nodrošina iedzīvotājiem iespēju aptiekās veikt COVID-19 ātro antigēna testu sertificēta farmaceita vai farmaceita asistenta klātbūtnē. Ātrā antigēna testa veikšana uzsākta piecās Apotheka aptiekās, tajā skaitā trīs aptiekās Rīgā, vienā aptiekā Aizkrauklē un vienā aptiekā Ventspilī. Pēc ātrā antigēna testa veikšanas, ja rezultāts būs negatīvs, nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināta arī testēšanas sertifikāta izdrukāšana.


Iespēju aptiekām veikt ātro antigēna testu un izsniegt testēšanas sertifikātu paredz šī gada novembra sākumā veiktie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” un noteikumos Nr.288 “Aptieku darbības noteikumi”. Covid-19 ātro antigēna testu var veikt darbinieki, kuriem darba pienākumu veikšanai nepieciešams uzrādīt testēšanas sertifikātu, proti, ja darbiniekam saskaņā ar normatīvo aktu prasībām darba pienākumu veikšanai klātienē nav nepieciešamā vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.


“Esam operatīvi veikuši sagatavošanās un tehniskos darbus, lai atbilstoši visiem priekšnoteikumiem un noteiktajiem drošības pasākumiem varētu sākt piedāvāt Apotheka aptiekās pakalpojumu – Covid-19 ātro antigēna testu. Uzsākot šī pakalpojuma piedāvāšanu piecās Apotheka aptiekās, vērtēsim, kāds būs pieprasījums no iedzīvotāju puses, un tad lemsim, vai nepieciešams paplašināt konkrētā pakalpojuma plašāku pieejamību mūsu aptieku tīklā. Mūsu ātrā rīcība ir apliecinājums tam, ka esam gatavi aktīvi iesaistīties, lai veicinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, paplašinot piedāvāto pakalpojumu klāstu aptiekās. Aptiekas ir neatņemama veselības aprūpes sistēmas sastāvdaļa, un, ņemot vērā aptieku plašo ģeogrāfisko izvietojumu, pakalpojumu klāsta paplašināšana aptiekās noteikti var veicināt ērtāku veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem. Ja maksimāli īsā laikā tiks izstrādāti nepieciešamie grozījumi normatīvajos aktos, tad, iespējams, drīzumā mūsu aptiekās iedzīvotājiem būs pieejami arī vakcinācijas pakalpojumi”, stāsta Jānis Kūliņš, Apotheka valdes loceklis.


Covid-19 ātro antigēna testu, kas nodrošina rezultātu 15-20 minūšu laikā, farmaceita vai farmaceita asistenta klātbūtnē no šodienas var veikt piecās Apotheka aptiekās:

  1. Apotheka 25, Gustava Zemgala gatvē 74, Rīgā,

  2. Apotheka 64, Ģertrūdes ielā 15/17, Rīgā,

  3. Apotheka 98, Krišjāņa Barona ielā 13/15, Rīgā,

  4. Apotheka 30, Spīdolas ielā 17, Aizkrauklē,

  5. Apotheka 84, Lielajā prospektā 26-1B, Ventspilī.


Pakalpojums aptiekās tiks sniegts atsevišķās pakalpojumu sniegšanas telpās, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības. Pēc pakalpojuma saņemšanas elektroniski testēšanas sertifikātu varēs saņemt un lejupielādēt tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv, izmantojot kādu no Latvijas valsts portāla www.latvija.lv piedāvātajiem autentifikācijas veidiem. Nepieciešamības gadījumā farmaceits nodrošinās arī testēšanas sertifikāta izdrukāšanu. Lai saņemtu pakalpojumu, iedzīvotājiem iepriekš jāpiesakās, zvanot darbadienās pa tālruni 67718733.

Novadu ziņas