Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apstiprināts projekts par Iršu muižas klēts mākslinieciski arhitektonisko izpēti

“Latvijas valsts mežu” un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās “Zemgales kultūras programmas 2020” ietvaros ir atbalstīts Kokneses novada domes projekts “Iršu muižas klēts – magazīnas arhitektoniski mākslinieciskā izpēte”— informē Kokneses novada domes Attīstības nodaļas projektu vadītāja Ieva Rusiņa.


Kopējās projekta izmaksas ir 1815 eiro, tajā skaitā 1500 eiro ir “Latvijas valsts mežu” un Valsts kultūrkapitāla fonda “Zemgales kultūras programmas 2020” finansējums un 315 eiro ir Kokneses novada domes līdzfinansējums. Projekta īstenošanas laiks ir no 15.maija līdz 30.septembrim.


Projekta mērķis ir veicināt kultūrvēsturiskā mantojuma Iršu muižas klēts — magazīnas saglabāšanu, attīstību un pieejamību esošajām un nākamajām paaudzēm.


Projekta ietvaros tiks veikta Iršu muižas klēts — magazīnas arhitektoniski mākslinieciskā izpēte, lai turpmāk plānotu objekta saglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu apmeklētājiem. Arhitektoniski mākslinieciskās izpētes rezultātā nākotnē būs iespējams atjaunot ēkas vēsturisko veidolu, lai padarītu magazīnu iedzīvotājiem un apmeklētājiem drošu, pieejamu un sekmētu tās lietderīgu pielietojumu. Projekts sekmēs Zemgales un Sēlijas tradicionālās kultūras un kultūras mantojuma vērtību saglabāšanu, pārmantošanu un popularizēšanu.

Novadu ziņas