Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar Covid-19 saslimis Aiz­kraukles Mūzikas skolas pedagogs

Saistībā ar konstatēto viena pedagoga saslim­šanu ar Covid-19 vīrusu Aiz­kraukles Mūzikas skola pieņēmusi lēmumu no 15. oktobra pāriet uz attālinātu mācību režīmu. Pagaidām tas noteikts līdz rudens brīvlaika beigām — 23. oktobrim.

Aizkraukles novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Arvis Upīts “Staburagam” apliecināja — pašvaldības rīcībā ir informācija par vienu pedagogu Aizkraukles Mūzikas skolā, kuram konstatēts šis vīruss. Šī iemesla dēļ skolā jau no 15. oktobra noteiktas attālinātās mācības, apzinātas visas kontaktpersonas, kas šobrīd ir pašiz­olācijā. Informēts Slimību profilakses un kontroles centrs un citas atbildīgās institūcijas. “No pašvaldī­bas puses esam izdarījuši visu, lai apzinātu un uzraudzītu situāciju,” informē A. Upīts un uzteic mūzikas skolas vadības operatīvo rīcību un sadarbību ar pašvaldību.

Saistībā ar šo gadījumu pašizolācijā atrodas arī desmit Aizkraukles novada vidusskolas audzēkņi. Skolas direktors Aldis Labinskis stāsta, ka notikušais pārrunāts ar vecākiem un skolotājiem. “Katru rītu medmāsa skolā sagaida visus bērnus un novērtē viņu veselību, mēra temperatūru. Ja nepieciešams, dara to pat vairākas reizes dienā. Nevienam no bērniem nebija redzamu slimības pazīmju. Šajā ziņā visi esam ļoti disciplinēti un rūpīgi ievērojam visus drošības noteikumus,” saka skolas direktors.

Ir dezinficētas Aiz­kraukles Mūzikas skolas telpas. Pēc pašreizējās informācijas, visām personām, kuras ir pašizolācijā, saslimšanas simptomi nav konstatēti.

Iespējamās kontaktpersonas varētu būt arī Kokneses vidusskolā, tāpēc skolas vadība saskaņā ar Kokneses novada domi nolēmusi vakar mājās sūtīt divas klases un divus skolotājus. “Medicīnas māsa novērtēja bērnu veselību, nekādu redzamu saslimšanas pazīmju nebija un panikai nav pamata, tomēr piesardzības dēļ pieņēmām šādu lēmumu. Divas dienas bērni uzturēsies mājās, tad nedēļu būs brīvlaiks, ceram, ka situācija būs nostabilizējusies,” saka D. Vingris.

Kartē, kurā apkopoti dati par akūtajiem saslimšanas gadījumiem 14. oktobrī, Aizkraukles, Pļaviņu, Kokneses un Skrīveru novads iekrāsots krāsā, kas liecina, ka tajos konstatēti 1—5 saslimšanas gadījumi, Jaunjelgavas un Neretas novadā saslimšana ar Covid-19 nav konstatēta.

Novadu ziņas