Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Aizkrauklē ir ziemas roņi!

Arvien vairāk ūdenstilpju piekrastēs var manīt ziemai nosacīti neierastu ainu — peldētājus, kas smaidot brien aukstajā ūdenī. Tie ir roņi jeb ziemas peldes piekritēji, kas pārbauda savu fizisko un garīgo spēku, gremdējoties  aukstajā ūdenī un gūstot no tā prieku. 

Ziemas peldes pēdējos gados ieinteresējušas daudzus, roņu netrūkst arī mūspusē. Janvārī portālā Facebook.com izveidota domubiedru grupa “Daugavas ziemas roņi Aizkrauklē”. Tās biedri dalās iespaidos, pieredzē un ar izcirsto āliņģu koordinātām. Parasti roņi ūdenspriekiem nododas savās nelielajās kompānijās. Aizvadītajās brīvdienās grupas biedri sapulcējās uz lielāku kopēju peldi, kurā morālu atbalstu un sajūsmu par notiekošo no krasta guva arī “Staburags”. Kopējā pelde bija ieplānota peldvietā pie “Kapteiņa krodziņa”. Šeit āliņģi “auk­stumsēdei” pirms pāris dienām izveidoja Zane Valaine. Koppeldes dienā ūdenslīmenis bija pacēlies, atraujot ledu piekrastē. Lai tiktu līdz āliņģim, vajadzēja brist ūdenī, tikt uz ledus un aiziet līdz āliņģim. Jau raugoties no krasta, bija aizdomas, ka tagadējā āliņģa atrašanās vieta, lai iegremdētos ūdenī, nebūs piemērota — pārāk dziļš. Teoriju praksē devās pārbaudīt Ina Aizupiete. Valaiņu pārim mašīnā bija kāpmes, Ina ar tām devās ceļā. Tikusi līdz āliņģim, viņa tās ielaida ūdenī, secinājums — nebūs, trepes pazuda tumšajā ūdenī, pārāk dziļš. 

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 26. janvāra numurā. 

Novadu ziņas