Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Jaunjelgavas dome meklēs palīdzību Satversmes tiesā

Arī Jaunjelgavas novada dome lēmusi vērsties Satversmes tiesā (ST), apstrīdot plānoto pašvaldību reformu.

Novada domes deputāte un sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Vectirāne klāstīja, ka aizvadītajā domes sēdē pieņemts lēmums vērsties ST, apstrīdot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kur plānots grozīt pašreizējas novada robežas.


"Pirms gada mēs veicām iedzīvotāju aptaujas, pārliecinošs iedzīvotāju vairākums izteica vēlmi saglabāt pašreizējās novada robežas," lēmumu vērsties ST pamatoja domes pārstāve.

Augustā novada domes ārkārtas sēdē pieņemts lēmums slēgt līgumu ar  zvērinātu advokātu biroju “Šķiņķis Pētersons” par pieteikuma projekta sagatavošanu no Jaunjelgavas novada pašvaldības domes iesniegšanai tiesā. Summa, ko pašvaldība šobrīd paredzējusi tērēt advokātu algošanai, ir 7000 eiro (bez PVN).


ST vērsušies vairāki novadi, kur apstrīd administratīvi teritoriālo reformu. Tā Kandavas novada pašvaldība ST cenšas panākt novada saglabāšanu, Salas novads iebilst pret pievienošanu Jēkabpilij, Limbažu novads —  pret Skultes pagasta iekļaušanu Saulkrastu novadā. Savukārt Salacgrīvas vietvara uzskata, ka Salacgrīvas novada iekļaušana Limbažu novadā faktiski likvidē Salacgrīvas novadu kā atsevišķu, patstāvīgu teritoriālu vienību ar savām pašnoteikšanās tiesībām un pārvaldi, būtiski samazinot Salacgrīvas novada iedzīvotāju tiesības regulēt savu dzīvi un saglabāt savu lokālo identitāti, tādēļ iesniegusi pieteikumu ST.


Bet Alsungas novada deputāti nolēmuši iesniegt Satversmes tiesā pieteikumu par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikumā noteikto, kas paredz Alsungas novada iekļaušanu Kuldīgas novadā, atzīšanu par prettiesisku. Tiesā vērsusies arī Inčukalna, Alojas, Rugāju, Varakļānu, Rundāles un Ikšķiles pašvaldība.


ST pagaidām ir pieņēmusi tikai Limbažu novada iesniegto prasību.

Novadu ziņas