Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atjauno Jaunjelgavas kultūras nama skatuves grīdu

Jaunjelgavas novada kultūras namā atjauno skatuves grīdas segumu. Divus gadu desmitus skatuves dēļus deldējuši dejotāji, amatierteātra un citi kultūras dzīves jomu pārstāvji. Beidzoties ārkārtas situācijai valstī, kolektīvi varēs atsākt mēģinājumus nu jau uz jaunās skatuves.

Skatuves dēļi gadu gaitā bija pamatīgi nolietojušies. Dejotāji varēja ieraut skabargas, vietām ārā nāca naglas. Kultūras nama remonts plānots jau ilgāku laiku, izstrādāts rekonstrukcijas projekts. Visu darbu kopējās izmaksas ir pārāk lielas, tādēļ pašvaldība uzlabojumus veic soli pa solim pašu spēkiem. Grīdas dēļu maiņa pašvaldībai izmaksāja 8000 eiro. Finansējums rasts no ietaupījuma, kas radies no atceltajiem pasākumiem. Laiks darbiem ir piemērots, jo šobrīd netiek traucēts mēģinājumu process vai pasākumu norise.
Jaunjelgavas kultūras nama vecā skatuves grīda nokalpoja ilgus gadus. 1989. gadā kultūras namā bija lielais remonts, kad mainīja arī skatuves dēļus. Gunita Krievāne, Jaunjelgavas novada kultūras nama māk­slinieciskās daļas vadītāja, deju kolektīva “Kodoliņš” vadītāja, kultūras namā sāka strādāt 1991. gadā. Gadu gaitā grīdu slīpējuši simtiem dejotāju un citi pašdarbnieki. Nolietojums bija jūtams, sagādāja neērtības, jauna skatuves grīda kļuva par nepieciešamību. “Varēja ne tikai skabargu ievilkt, nāca ārā arī naglas. Gandrīz pirms katra mēģinājuma sitām naglas atpakaļ. Ne mazums čību ir saplēsts un pastalas uzrautas. Viena meitenīte ierāva lielu skabargu pēdā. Uz skatuves dejo daudz bērnu, negribas, ka rodas līdzīgas problēmas. Paldies novada domei, kas uzklausīja, reaģēja, un nu mums būs jauns skatuves segums, uz kā droši turpināt mēģinājumus,” stāsta Gunita Krievāne. Jaunjelgavas novada kultūras nama skatuve ir mēģinājumu vieta pieciem Gunitas vadītajiem deju kolektīviem, deju kolektīvam “Atvars”, senioru dāmu deju kolektīvam “Vīzija”. Skatuvi izmanto arī Jaunjelgavas amatierteātris un vokālais ansamblis. 

Novadu ziņas