Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Barikāžu gadadienā Aizkraukles centrā iededz ugunskuru (video)

Atzīmējot 1991.gada barikāžu atceres 30. gadadienu, šodien Aizkraukles centrālajā laukumā tika iedegts simbolisks atmiņu ugunskurs. Pulcēšanās ierobežojumu dēļ svinīgs pasākums kā citus gadus netika rīkots. Barikādēs savulaik piedalījās arī daudzi aizkrauklieši.

Šodien  Latvijas Televīzija piedāvās īpašu programmu. LTV pirmajā kanālā plkst.18.20 žurnālisti Gundars Rēders un Karīna Rubene vadīs barikāžu trīsdesmitgadei veltītu ziņu speciālizlaidumu. Plkst.19.05 būs skatāma LTV dokumentālās filmas "Tautas cietoksnis. Barikādes 1991" pirmizrāde. 

Plkst. 21.10 varēs atcerēties barikāžu laiku koncertuzvedumā "1991.gada barikāžu sajūtu rekonstrukcija".

Plkst.22.15 Rīgas Doma baznīcā notiks koncertuzvedums "Mana uguns kuries". 1991.gada Barikāžu aizstāvju atcerei veltītajā koncertstāstā piedalīsies arhibīskaps Jānis Vanags, kamerkoris "Ave Sol", Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" un Latvijas Radio koris. Muzicēs Agnese Pauniņa, Jānis Stazdiņš, Ieva Nīmane, Aigars Reinis, Rihards Zaļupe, Edvards Paulis Muzikants un Mārcis Lipskis. Koncertstāsta mākslinieciskais vadītājs un diriģents - Sigvards Kļava, režisors un scenogrāfs - Roberts Rubīns.


1991.gada janvārī pēc padomju armijas un iekšlietu vienību uzbrukuma Viļņas TV centram barikādes tika būvētas arī Rīgā, lai aizstāvētu pirms nepilna gada atjaunoto Latvijas neatkarību. Barikādes uzbūvēja no betona blokiem, vai arī novietojot smago tehniku ap vietām, kas tika uzskatītas par izšķirošām - Augstāko padomi, Ministru padomi, Latvijas Radio Doma laukumā un televīzijas centru Zaķusalā.

Leona Līduma video šeit

Gintas Grincēvičas foto 

Novadu ziņas