Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bijušajā Pilskalnes pamatskolā vēlas rīkot nometnes

Neretas novadā aktīvi darbojas biedrība “Upmales mantinieki”. Pagājušā gada beigās tā ķērās pie ambicioza projekta — pirms 10 gadiem slēgtās Pilskalnes pagasta pamatskolas atdzīvināšanas.


Biedrības plānos ir ēkā rīkot bērnu vasaras nometnes. “Upmales mantinieku” vadītāja Lidija Ozoliņa teic, ka šobrīd aktuāla ir dalība AS “Latv­energo” rīkotajā projektu konkursā “Atbalsts sociālās palīdzības veicināšanai”. Pašlaik vēl nav zināms, vai neretieši konkursā atbalstu iegūs, jo dalībnieku daudz, tajā skaitā Latvijas mērogā labi zināmās organizācijas “Centrs Dardedze” un “Latvijas Sarkanais Krusts”. Konkursa rezultāti būs zināmi 17. janvārī.
Lai piedalītos konkursā, bija nepieciešams telpu nomas līgums. Par labām rastas telpas bijušajā Pilskalnes pamatskolā, tāpēc ieceri nodeva izskatīšanai Neretas novada domē. Iesniegumā teikts, ka šim nolūkam būs nepieciešamas 12 telpas — ēdamzāle, virtuve, trauku mazgā­-
tava, četras tualešu, divas kabinetu un trīs klašu telpas. Kopējā iznomājamā platība — ap 260 m2.
Biedrība vēlas telpām vajadzīgo inventāru iegādāties par projekta līdzekļiem. Pilskalnes pagastu veidot par vietējiem un viesiem interesantu, daudzfunkcionālu kultūras, izglītības un atpūtas centru.
Papildu “Latvenergo” projekta līdzekļiem  materiāli tehniskās bāzes papildināšanai plānots piesaistīt ziedojumus no privātpersonām, fondiem un uzņēmējiem, vietējo bērnu vecākiem.
Novērtējot biedrības “Upmales mantinieki” līdzšinējo veikumu un aktīvo darbību dažādu projektu īstenošanā Neretas novadā, un to, ka lūgtās telpas nav nepieciešamas citu pašvaldības autonomo funkciju īstenošanai, pašvaldība nolēma telpas nodot biedrībai bezatlīdzības lietošanā un noslēdza līgumu par to izmantošanu līdz 2022. gada 9. decembrim. Biedrībai atļauts veikt telpu remontu. Telpu uzturēšanas izdevumus, kā arī izdevumus par komunālajiem pakalpojumiem, saistītiem ar telpu lietošanu, paredzēts segt no Pilskalnes pagasta pārvaldes budžeta.
Līgumā ietverts arī punkts, kas nosaka — ja Neretas novada pašvaldībai rodas objektīva nepieciešamība telpas lietot savām vajadzībām, tā īpašumu var atprasīt jebkurā laikā, ierādot citas līdzvērtīgas telpas.
Pat ja konkursa rezultāti nebūs labvēlīgi, biedrība no ieceres nedomā atteikties. Ieceres realizēšanai nepieciešams arī pašvaldības atbalsts, jo telpas jāiekārto atbilstoši Pārtikas un veterinārā dienesta, ugunsdrošības un citām prasībām. Bez “Latvenergo” atbalsta nometnes vēriens nebūs tik plašs. Pašlaik skolā notiek vietējo deju kolektīvu mēģinājumi, tiek rīkoti pasākumi.
Par labu ieceres realizēšanai runā netālu esošās Rites skolas pieredze. Pirms vairākiem gadiem ēka bija pamesta, bet tagad pieprasījums pēc tajā rīkotajām vasaras nometnēm ir tik liels, ka visus gribētājus nav iespējams uzņemt.

Novadu ziņas