Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Covid-19 arī Aizkraukles slimnīcā un uzņēmumā “Aizkraukles ūdens”

Covid-19 saslimšana konstatēta pieciem Aizkraukles slimnīcas aprūpes nodaļas pacientiem un diviem medicīniskā personāla darbiniekiem, kā arī vienam SIA “Aizkraukles ūdens” darbiniekam. 


“Staburags” saņēma informāciju, ka Covid-19 konstatēts vienam SIA “Aizkraukles ūdens” darbiniekam, un Aizkraukles novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Arvis Upīts to apstiprināja — tāda informācija ir pašvaldības rīcībā.


Saslimšana konstatēta arī Aizkraukles slimnīcā. SIA “Aizkraukles slimnīca” valdes priekšsēdētāja Dzintra Krišjāne stāsta, ka slimnīcas aprūpes nodaļā Covid-19 saslimšana atklāta pieciem pacientiem, kuriem ir viegla slimības gaita ar iesnām, klepu, paaugstinātu temperatūru. Operatīvi testēti visi nodaļas slimnieki un pārorganizēts nodaļas darbs. Pēc konsultācijām ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un operatīvā dienesta infektologu nolemts saslimušos ārstēt Aizkrauklē. Visi pacienti ir izolēti atsevišķi, ir atsevišķa ieeja, un viņus aprūpē medicīniskais personāls, izmantojot individuālos aizsarglīdzekļus atbilstoši pacientu simptomātikai un epidemioloģiskajām prasībām. Ārstnieciskais personāls, kas strādā ar Covid-19 slimniekiem, citur nestrādā.


Testēti arī visi medicīnas darbinieki, kuri bija kontaktā ar saslimušajiem, un Covid-19 saslimšana atklāta diviem medicīnas darbiniekiem, kuriem simptomu nebija. Viņi ārstējas mājās atbilstoši SPKC norādījumiem un prasībām, ievērojot karantīnu.


No pirmdienas tika pārtraukta jaunu pacientu uzņemšana, kas tiks atsākta 5. novembrī, un pacienti tiks izvietoti aprūpes nodaļas otrā stāva bērnu dienas stacionāra telpās. Bērnu dienas stacionāra darbs uz laiku tiek pārtraukts. Sakarā ar epidemioloģisko situāciju no 5. novembra uz laiku apturēti dienas stacionāra pakalpojumi ginekoloģijā, traumatoloģijā, ortopēdijā, vispārējā ķirurģijā, neiroloģisko un iekšķīgo slimību ārstēšanā. Aizkraukles poliklīnika un uzņemšanas nodaļa turpinās strādāt ierastajā režīmā un apjomā.


Dzintra Krišjāne teic, ka Covid-19 uzliesmojumi ik pa brīdim slimnīcās tiekot atklāti visā valstī, lai gan tiek ievērots epidemioloģiskais režīms un lietoti individuālie aizsarglīdzekļi. Aizkraukles slimnīcā saslimšana ir operatīvi atklāta un veikti pasākumi, lai novērstu tās izplatību.

Novadu ziņas