Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daiņa Vingra politiskajā karjerā ceturtā partija

Partija “Latvijas attīstībai” paziņojusi, ka tai pievienojies Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, kas vēl pagājušā gada vasarā bija nolēmis kļūt par partijas “Vienotība” biedru.

Daiņa Vingra politiskajā karjerā šī būs ceturtā partija. “Reformu partijā biju līdz pat tās likvidācijai, un pēc tās palika tādas mieles un doma, ka vairs nestāšos nevienā partijā. Taču mūsu novadnieks Guntis Belēvičs pierunāja iestāties “Zaļajā partijā” un atbalstīt viņa darbošanos veselības nozarē. Vēlāk gan viņš pats aizgāja no tā visa,” stāsta Dainis Vingris. Atstāt “Zaļo partiju” viņu mudināja divi iemesli. Viens no tiem bija ZZS priekšvēlēšanu avīzes izdošana, par kuru bija atbildīgs deputāta kandidāts Viktors Valainis un kurā bija publicēta maldinoša informācija arī par Kokneses novadu. Otrs iemesls ir odiozais politiķis Aivars Lembergs. “Bieži diskusijās uzsvēru to, ka no viņa ir jānorobežojas, bet partija šādu lēmumu nepieņēma, tāpēc malā paiet nolēmu es,” skaidro D. Vingris.

Runājot par “Vienotību”, kā pozitīvu piemēru Vingris nosauc to, ka pēc lēmuma par valsts finansējumu partiju uzturēšanai tā kļuva elektroniski atvērta, pieejama diskusijām, izveidojot biedru grupas, kur varēja piedalīties “Zoom” sanāksmēs un diskutēt par dažādām tēmām. Komentējot savu iestāšanos partijā, D. Vingris vasarā norādīja, ka tajā darbojas profesionāļi, kas prasmīgi vada valsti nacionālā līmenī un arī pašvaldībās reģionos, un viņš izvēlas pievienoties konstruktīvam darbam iedzīvotāju labā.

Tomēr attieksme pret uzņēmējiem lika pārdomāt šo soli. “Latviju stipru var padarīt tikai uzņēmēji un jaunas darba vietas, tā ir mana pārliecība un motivācija iestāties “Latvijas attīstībā”. Man kā bijušajam un varbūt arī nākamajam uzņēmējam vairāk interesē šīs uzņēmējdarbības lietas — koncentrētāk un detalizētāk. Arī šobrīd, strādājot pašvaldībā, mēs lielu uzmanību veltām uzņēmējdarbības attīstībai un uzņēmēju atbalstam,” saka novada vadītājs.

“Ir daudz cilvēku, kuri mani atbalsta, un ir arī tādi, kas man pārmet šo izvēli,” atklāj D. Vingris un piebilst, ka cilvēku lielākā problēma ir tā, ka viņi nav politiski aktīvi, nevēlas atbalstīt kādas partijas idejas, tāpēc tie, kuri izvēlas pievienoties kādai partijai, jūt apkārtējo spiedienu. “Domāju, ka tas ir atklāts, normāls process. Es tiekos ar dažādiem politiķiem, diskutējam, apmaināmies ar viedokļiem. Dzīvojam sabiedrībā, kur politiskie uzskati ir pilsoņu brīva izvēle. Varu pievienoties, kurai partijai vēlos, bez jebkādiem pārmetumiem vai jebkurā brīdī paiet malā. Neko sliktu tajā neredzu. Ja es būtu pierunājis arī citus stāties partijā un pēc tam viņus pievīlis, man varētu kaut ko pārmest, taču šobrīd tā ir tikai mana brīva izvēle,” saka D. Vingris.

Viņš atklāj — ja līdz šim vietējie politiķi vairāk uz vēlēšanām skatījušies katrs no sava novada skatpunkta, tad tagad, domājot par topošo Aizkraukles novadu, “Latvijas attīstībai” aicinājums ir skatīties plašāk un pāri novada robežām. “Esam atraduši diezgan daudz domubiedru Aizkrauklē un citos novados un gatavojamies veidot kopīgu kandidātu sarakstu ar Vidzemes partiju. Mums ir kopīgs redzējums, kopīga izpratne par uzņēmējdarbības atbalstu, tūrisma attīstību, sociālajiem jautājumiem,” saka Kokneses novada vadītājs.
Sadarbību ar partiju “Latvijas attīstībai” apliecina arī Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, kas ievēlēts no “Vid­zemes partijas/Latvijas reģionu apvienības” saraksta. “Vienmēr esam atbalstījuši novadu reformu, un Jura Pūces pārstāvētā “Latvijas attīstībai” ir tā, kas šo reformu īsteno, tāpēc šī sadarbība ir likumsakarīga,” saka L. Līdums. Līdz šim “Latvijas attīstībai” Aizkraukles reģiona novados nav bijusi plaši pārstāvēta. Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās tā ieguva tikai vienu deputāta vietu Pļaviņu novada domē.

Novadu ziņas