Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dievnamam jau 415. vasara

Neretas luterāņu baznīcas 415. gadadienā uz svētku dievkalpojumu un dziedātājas Ievas Akurāteres koncertu pulcējās Neretas luterāņu draudze un draugi no Dānijas.  Svētku dienā baznīcas dārzā atklāja piemiņas plāksni mācītājam Artūram Kaminskim. 

Svētku dievkalpojumā svētdien  piedalījās ne tikai Neretas luterāņu draudzes un baznīcas saimnieks Aldis Pavlovičs, bet arī Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe, Sēlpils iecirkņa prāvests Ainars Spriņģis un Kopenhāgenas Valbijas draudzes mācītājs Sigurds Gudiksens.

Gatavojoties dievnama 415. gadskārtai, draudzes priekšnieka Aleksandra Bešmeņova vadībā labiekārtots baznīcas dārzs, sakārtotas taciņas un piebraucamais ceļš. Neretas vidusskolas vizuālās mākslas skolotājas Ditas Pavlovičas mudināti, bērni iepriekš  zīmēja baznīcu. Vairāk nekā piecdesmit bērnu un citu neretiešu redzējumā baznīca mākslas darbos vēl šonedēļ apskatāma Neretas pagasta padomes tradīciju zālē.

Kopš svētdienas baznīcas dārzā ir piemiņas vieta mācītājam Goda prāvestam un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalierim Artūram Kaminskim. Neretas luterāņu baznīcā Artūrs Kaminskis kalpoja no 1953. līdz 1986. gadam, bet jau piecus gadus viņš atdusas Rīgas I Meža kapos. Piemiņas plāksnes atklāšanā piedalījās arī Artūra Kaminska atraitne Anna ar meitām — Rūtu, Ievu un Daci.
Kopīgais mielasts baznīcas dārzā tuvināja neretiešus un dāņus. Ar piecām Valbijas draudzēm Dānijā neretieši draudzējas jau 16 gadu. Arī šogad dāņi nedēļu viesojās draudzes ģimenēs, viņi devās kopīgos atpūtas braucienos un apskatīja interesantākās vietas Koknesē, Vecumniekos, Rīgā, apmeklēja arī Opermūzikas svētku koncertu un piedalījās Neretas sporta svētkos.

Novadu ziņas