Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gaismas ceļš apvij arī Neretas novadu

Jau otro gadu apkārt Latvijai dodas Gaismas ceļa skrējēji, nesot lāpu un iededzot ugunskurus ik pēc 20 kilometriem Latvijas pierobežā. 16. jūnijā Kolkā divas gaismu lāpas uzsāka ceļu pretī viena otrai, lai jau 20. jūnija novakarē satiktos Krāslavā.


19. jūnijā Gaismas ceļa skrējēji iznesa gaismu caur Neretas novadu, piestājot un iededzot ugunskurus Ērberģē, Pilskalnē un Neretā.
2021.gada Gaismas ceļš iemirdzējās ar divkāršu spēku, radot gaismas jostu apkārt Latvijai, atspoguļojot mūsu mīlestību un pateicību.“Visapkārt Gaisma ausa,Vidū Saule ritinājaVisapkārt zelta josta,Vidū mana Tēvu zeme”, šī dziesma izskanēja pie visiem trīs “1836 stabiņiem”, Gaismas skrējēju un sagaidītāju skandēta. Gaismas ceļš ir tautas uguns rituāls. Mēs izdziedājām ceļu, kā Lielvārdes jostas rakstus, gaišā latviskā gara spēkā. Ērberģē pie “1836 stabiņa” skrējējus sagaidīja un uzmundrināja ērberģieši oranžās 1836 cepurītēs ar dziesmām Dzidras Ivanovas akordeona pavadījumā. Gaismas nesējiem pēc 20 kilometru noskriešanas karstajā saulē ļoti garšoja Solveigas sarūpētās kaņepju sviesta maizītes, un vēsais citronūdens malks bija īsti vietā. Sakarsušie skrējēji labprāt pieņēma Elmāra Vectirāna piedāvājumu izpeldēties viņa peldētavā Dienvidsusejā.


Tempa turētāju komandas (strikti ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un prasības!) mainījās aptuveni ik pa 20 km, nododot lāpu viena otrai, nodrošinot 1836 Gaismas ceļa nepārtrauktu ritējumu, vijoties ap Latviju. No Ērberģes, izskrienot cauri Ērberģes centram, Gaismas nesēju mārupiešu komanda devās uz Pilskalni, pa ceļam piestājot pie “Zemturiem” un veldzējoties peldē Mēmeles upē. 

Pilskalnē skrējējus ar goda aleju un ovācijām sagaidīja pilskalnieši un jēkabpiliešu skrējēju komanda, kura Neretas novada karogu iznesa cauri Pilskalnes un Neretas pagastiem un piestāja “Riekstiņu” ceļagalā pie “1836 stabiņa”, lai iedegtu gaismu sagaidītāju sarūpētajās lāpās. Skrējējus sirsnīgi sagaidīja un pacienāja “Riekstiņu” saimniece Ilze Līduma. Izskanēja arī “Riekstiņu” himna “Bēdu manu, lielu bēdu”. Veidojot Gaismas un mīlestības ceļu, Gaismas skrējēji un līdzjutēji izstaroja sirsnīgu pateicību mūsu tautai, mūsu Latvijai, mūsu planētai. Gaismas ceļa dalībnieki labprāt pieņēma uzaicinājumu paviesoties Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”. 

Kopā ar Gaismas ceļa skrējējiem 10 kilometrus no Neretas līdz “Cīrulīšiem” mēroja arī Neretas jaunās māmiņas ar bērnu ratiņiem.Pēc katra etapa veikšanas tika iedegts ugunskurs un lāpa tika nodota nākamajai tempa turētāju komandai, kas turpināja ceļu. Kopumā Gaismas ceļā devās 47 vienības pa Ziemeļu pusi un 41 pa Dienvidu pusi, iededzot 88 ugunskurus, izgaismojot Latviju.Gaismas ceļš – dod spēku, attīra, vieno un iedvesmo!

Novadu ziņas