Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ģimenisks rudzu spēks

Noslēdzies Vecumnieku novada radošo darbu konkurss “Rudzu spēks”, kurā piedalījās gan novada, gan visas  Latvijas iedzīvotāji. Starp viņiem arī četri pļaviņieši.

Konkursa dalībnieki tika aicināti, izmantojot vizuālās izteiksmes līdzekļus, attēlot rudzus kā Meteņdienas simbolu. Konkursā piedalījās 101 dalībnieks. Visvairāk dalībnieku bija vecuma grupā no 11 līdz 15 gadiem — 61, vismazāk — divi — vecuma grupā no 16 līdz 18 gadiem.
Vecumnieku novads, Rīgas reģions, Jūrmala, Ķekavas, Bauskas, Baldones,  Gulbenes, Jelgavas, Rundāles novads, Iecava — tās ir vietas, no kurienes tika iesūtīti darbi. 

No Pļaviņu novada saņemti četri darbiņi no Maču ģimenes: Rūta atsūtīja  darbu “Dzīvība”, Roberts — “Muskuļos rudzi”, Marta — “Rudzu mākonis”, Eva Zeipe — “Vakars rudzos’’.

“Diemžēl uz jūsu pusi šogad neviens apbalvojums neceļo, taču visi darbi ir ļoti skaisti un radoši un to izvērtēšana žūrijas komisijai sagādāja nelielas grūtības,” teic Vecumnieku tautas nama mākslinieciskās daļas vadītāja  Inga Rakusova.

Absolūtajā vērtējumā 1. vietu un 150 eiro naudas balvu ieguva Enija Zagorska (15 gadi) par  darbu “Rudzi sniegā”, 2. vietu un 100 eiro naudas balvu ieguva Inese Matisāne (64 gadi), darba nosaukums — “Rudzi. Zemgale’’. 3. vieta un 50 eiro naudas balva Aļonai Novikai (8 gadi) par darbu “Rudzu tradīciju spēks”.

Vairākiem konkursa dalībniekiem žūrija izteica pateicību par  īpaši radošu attieksmi, arī Edgaram Ročānam no Valles.

Novadu ziņas