Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ģimeņu ziedēšanas maratons turpinās

Aprīļa pēdējā diena nesa labas ziņas biedrībai “Ērberģietes” — sabiedrības integrācijas fonds apstiprinājis projekta “Ģimeņu ziedēšanas maratons” pieteikumu.


“Ērberģietes” projektā “Ģimeņu ziedēšanas maratons” (projekta vadītāja Žanna Miezīte) iecerējušas sadarbībā ar pagasta pārvaldi visa projekta laikā līdz gada beigām noorganizēt ģimenēm katru mēnesi kādu pasākumu, lai ģimenes stiprinātu, lai ģimenes varētu kopā pavadīt brīvo laiku. Projektu konkursā saņemtais finansējums ir 6500 EUR. Maijā bija Mātes dienai veltīts pasākums. Nu pienācis laiks Līgo ieskandināšanai.


23.jūnija pēcpusdienā Ērberģes estrādē pulcējās mammas ar meitām, lai kopā ar folkloristiem Ivetu un Vidvudu Medeņiem dotos uz tuvējo ziedošo pļavu un salasītu jāņuzāles un puķes jāņu vainagiem. Medeņu līgošanai pievienojoties, meklējot maģiskos ziedus spēkam, veselībai un mīlestībai (tur īpašs rituāls), stunda paiet nemanot. Un tad katra darina savu jāņu vainagu un līgo līdzi folkloristiem. Daža meitene tikai šai pasākumā apguva vainagu pīšanas mākslu. Kādi krāšņi vainagi sanāca! Tad vēl jānopin zīlēšanas vainagi. Tad vēl — vainagi no ozola un jasmīna zariem. Un esam gatavas ielīgošanai Ērberģes estrādē.


Īpašā vainagu deja. Jautras rotaļas. Jāņu un Jāņa dēlu sumināšana. Jāņu ugunskura iedegšana. Ziedošana Jāņu ugunskuram: maizes gabaliņi — lai veselība mājās, medus — lai salda dzīve, ūdens — lai sirdsskaidrība, monētiņas — lai pārticība ģimenēs… Pērnā gada vainagu sadedzināšana, skanot īpašām rituālām līgotnēm. Tad vēl jaunām meitām jāizzīlē nākotne, metot vainagus ozola zaros, — vai būs nākamgad precinieki.

Pasākumu papildināja pagasta pārvaldes sarūpēto “Ziņģes brāļu” no Bauskas jestrās dziesmas. Varēja pat danci uzgriezt.

Ērberģē bija maģiska un tradīcijām pilna ielīgošana. Visai ģimenei.


Ģimeņu ziedēšanas maratons turpinās.  Nākamais pasākums paredzēts 17. jūlijā — sporta svētki.

Novadu ziņas