Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ieceļ Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektoru un viņa vietnieku

9. jūlijā Aizkraukles pilsētas kultūras namā notikušajā ārkārtas domes sēdē par novada pašvaldības izpilddirektoru dome apstiprināja līdzšinējo Skrīveru novada domes izpilddirektoru Uldi Riekstiņu, kurš saņēma vienprātīgu visu 19 deputātu atbalstu. Par izpilddirektora vietnieku tika iecelts līdzšinējais Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Kaspars Sniedzītis. Par viņa kandidatūru balsoja 17 deputāti. Savus jaunos pienākumus viņi sāks pildīt pirmdien, 12.jūlijā.

Abas kandidatūras izvirzīja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums. Citu kandidatūru nebija. 

Par abām kandidatūrām deputāti lēma, savu izvēli izdarot vēlēšanu biļetenā, jo saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 40. pantu par pašvaldības izpilddirektora un izpilddirektora vietnieka amatam izvirzītajām kandidatūrām balso ar vēlēšanu zīmēm.

Kādēļ izpilddirektora amatam netika izvirzīts līdzšinējais izpilddirektors Kaspars Sniedzītis un kādēļ tika ieteikts tieši Uldis Riekstiņš, nevis kāda kandidatūra no Pļaviņām vai Kokneses? Leons Līdums deputātiem skaidroja, ka ņemts vērā novadu izpilddirektoru līdzšinējais darbs katram savā amatā un iepriekš darba grupās, lemjot par kopīgi veidojamā novada nākotni.  

Domes priekšsēdētājs atzina, ka Uldis Riekstiņš sevi ir pierādījis ar darbiem un viņa  darba stils ir demokrātisks, līdzīgi kā Kasparam Sniedzītim un viņam pašam, līdz ar to būs iespējams labi sastrādāties. 

“Visu iepriekšējo novadu izpilddirektoru darbs ir bijis vērtīgs, nozīmīgs un profesionāls.  Strādājot jaunajā novadā, nevēlējāmies visus vadošos amatus atdot bijušajam Aizkraukles novadam,” sacīja Leons Līdums, pamatojot, kādēļ izpilddirektora amatam izvirzīts Uldis Riekstiņš. 

Uldis Riekstiņš bija “Swedbank” Aizkraukles filiāles vadītājs līdz brīdim, kad iestādē notika strukturālas pārmaiņas. Tad viņš  pieņēma lēmumu būt pats sev priekšnieks, vairāk nekā trīs gadus realizējot dažādus ar mežu saistītus projektus. Darbs un brīvais laiks nesniedza piepildījumu, pietrūka komunikācijas un izaicinājuma. Lai realizētu sevi, Uldis Riekstiņš pieteicās Skrīveru novada domes izpilddirektora amatam un šajā amatā  sāka strādāt 2019. gada pavasarī. Viņš ir bijis deputāts Koknesē, kur dzīvo, un savulaik mācījies Skrīveru vidusskolā. Viņa lielākā priekšrocība ir pieredze un zināšanas finanšu jomā, darbā ar cilvēkiem un kolektīva vadīšanā. 


Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem pirms sēdes visiem deputātiem un citiem sēdes dalībniekiem tika pārbaudīti digitālie sertifikāti jeb apliecinājumi par izslimošanu ar Covid 19 vai vakcinēšanos. Tiem, kuriem to nebija, vajadzēja strādāt maskā. 

Novadu ziņas