Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iršos meklē volejbola bumbas

Orientēšanās spēlē “Tveram pavasari Iršos” vajadzēja sameklēt 30 simboliskas volejbola bumbas, un šajā aktivitātē iesaistījās 36 dalībnieki — gan individuāli un pāros, gan grupās un ģimenes lokā.

Divu nedēļu laikā interesenti Iršu pagastā meklēja 30 simboliskas volejbola bumbas, kas bija izvietotas dažādās diezgan viegli ieraugāmās vietās — pie ēkām, autobusu pieturās, koku zaros, logos, pie futbola vārtiem un citviet. Atrastais simbols bija jānofotografē, jāuzraksta tā atrašanās vieta un jānosūta organizatorei.


Šāda sportiska aktivitāte tika organizēta, lai bērni, jaunieši, ģimenes izrautos no ikdienas rutīnas un izkustētos svaigā gaisā. Svarīgi ir atcerēties: “Iršos kustos, lai labi justos!” Karte netika dota ar nolūku, lai dalībnieki vairāk staigātu, vērotu dabu, apkārtni un meklētu. Dažs dalībnieks vairākkārt pagāja bumbai garām, to nevarēdams ieraudzīt — šāda nodarbe  trenēja arī vērīgumu.
“Sociālajos tīklos regulāri skatos, kā dažādas sporta aktivitātes rīko citviet, un cenšos ko līdzīgu noorganizēt arī Iršos. Šoreiz ideju ierosināja Pērses sākumskolas skolotāja Daiga Andersone — sociālajos tīklos viņa bija ieraudzījusi, ka Barkavā dažādās vietās izvietotas tulpes. Tā kā Iršos ir populārs volejbols, no papīra izgatavoju volejbola bumbas, tās numurēju un ielaminēju,” stāsta Iršu sporta darba organizatore Lāsma Rutkovska.


Iršu centrā un tā apkārtnē tika izvietotas 23 bumbas, bet septiņas bumbas tālāk no centra — autobusu pieturās, kokos un citviet. Lai visas atrastu, bajadzēja noiet ap 10 kilometriem. Kāda četru jauniešu grupa bumbas meklēja, braucot ar velosipēdiem.
Kopumā tika iesūtīti 16 darbi. Piedalījās arī ģimene no Vietalvas, kura, Iršu pagastu labi nepazīstot,  atrada 23 bumbas. Visas 30 bumbas atrada 11 dalībnieki, tajā skaitā Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas bērni kopā ar skolotāju Daigu Andersoni.  Izlozē galveno balvu — badmintona spēles komplektu — ieguva skolēns Mārtiņš Rudzons. Pārējie dalībnieki saņēma pateicības un saldumus. Izlozes brīdis tika nofilmēts un ieraksts nosūtīts dalībniekiem, lai viņi varētu pārliecināties par tās godīgu norisi.

Novadu ziņas