Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iršu pansijā nomirst Covid-19 slimniece

No Iršu pagastā esošā ģimenes atbalsta centra “Dzeguzīte” senioru pansijas 15 klientiem, kuriem bija konstatēts Covid-19, nomirusi viena 94 gadus veca sieviete. 

Iestādes direktore Gaļina Kraukle to apstiprina — saskaņā ar ģimenes ārstes Daces Graudas izrakstu nāves cēlonis bija saslimšana ar Covid-19. Iepriekšējā dienā sieviete vēl pati staigājusi, taču naktī strauji paaugstinājusies temperatūra un viņa aizgājusi mūžībā. “Slimības gaita ir dažāda. Kādam 95 gadus vecam klientam, kuram konstatēts Covid-19, nebija nekādu saslimšanas pazīmju. Medicīnas māsa regulāri sazinās ar ģimenes ārsti Daci Graudu, lai informētu par klientu veselību un saņemtu turpmākās ār­stēšanas norādes,” stāsta direktore.

“Pašlaik situācija normalizējas, pārējo klientu slimības gaita ir apmierinoša — vakar paaugstināta temperatūra nebija ne Covid-19 slimniekiem, ne pārējiem klientiem. Slimie un veselie klienti joprojām ir nodalīti dažādos korpusos, turpinām stingri ievērot visus drošības pasākumus.”Trešdien siekalu testa analīzes nodos visi pansijas darbinieki, paraugus savāks medicīnas māsa. Tā būs trešā reize, kad pansijas darbinieki nodos Covid-19 testus. Diemžēl klienti siekalu testu nespēj veikt dažādu veselības problēmu dēļ. Laboratorijai lūgts nosūtīt mediķi atkārtotai analīžu paraugu noņemšanai klientiem, taču lielā darba apjoma dēļ tas tik operatīvi nav izdarāms. Gaļina Kraukle sāsta, ka medicīnas māsa nav apmācīta analīžu noņemšanai klientiem un pašlaik apmācību nav iespējams veikt, jo viņa iestādē ir vienīgā medicīnas māsa. 

Novadu ziņas