Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izcilnieki Koknesē saņem dāvanas (papildināts)

28. aprīlī Kokneses kultūras nama telpās noritēja kārtējā Valsts asinsdonoru centra (VADC) organizētā donoru diena. Bija ieradušies 37 donori, bet asinis ziedoja 35, jo divām personām tika atteikts veselības problēmu dēļ.  

VADC un Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Kokneses novada nodaļas sarūpētas pārsteiguma balvas saņēma donors izcilnieks Mihails Gorovojs, kurš asinis ziedojis 120 reizes, Natālija Orlova, kura asinis ziedoja 50. reizi, un Jeļena Bahromkina, kurai šī bija 20. reize.  Pirmo reizi par donori kļuva Vita Tērauda no Meņģeles. Donoru dienā piedalījās arī jaunieši no Iecavas un Rīgas, kuri, garām braucot, iegriezās Kokneses kultūras namā ziedot asinis.

Visi donori varēja nobaudīt SIA “Aizkraukles saldumi” sarūpēto šokolādi un zefīru, kā arī saņēma uztura bagātinātāju — hematogēnu no  SIA “G. Miežis”.

Par donoru dienas organizēšanu kā vienmēr rūpējās pieredzējusī vietējā brīvprātīgo komanda, kurai pirmo reizi pievienojās arī Lonija Broka. 

Olga Koļesņikova, kura Valsts asinsdonoru centrā strādā kopš 1977. gada  un gandrīz katru reizi mēro ceļu arī uz Koknesi, pastāstīja, ka ir iespēja salīdzināt, kā tiek organizēta donoru dienu norise arī citos novados. Par Koknesi viņa saka: “Reti tik izcili kā Koknesē. Ļoti atsaucīgi donori un brīvprātīgie.” Īpaši viņa uzteic vienu no organizatorēm —Lību Zukuli. Pēc  viņas iniciatīvas  tiekot padomāts, lai labi justos gan donori, gan VADC darbinieki. Ir padomāts gan par pusdienām, gan tēju un  uzkodām, gan balviņām. Olgas kundze arī pastāstīja, ka, neraugoties uz dažādiem ierobežojumiem  Covid dēļ, cilvēki ir ļoti atsaucīgi un īpaši donoru skaits nav mazinājies.  

Arī šoreiz, tāpat kā februārī, apmeklējot donoru dienu, ikviens varēja ziedot Kokneses pagasta represētajiem veltītā pieminekļa apkārtnes labiekārtošanai. Par abām reizēm saziedoti 27 eiro un 69 centi (vēl arvien pieminekļa labiekārtošanai novada iedzīvotāji aicināti ziedot veikalos “Ataudze” un “Volta” Koknesē).

Foto no Latvijas Sarkanā Krusta  Viduslatvijas komitejas Kokneses nodaļas

Novadu ziņas