Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ja ir invaliditātes apliecība bez fotogrāfijas, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments

Ņemot vērā, ka invaliditātes apliecības šobrīd tiek izsniegtas bez to īpašnieka fotogrāfijas, pasažieriem, lai saņemtu braukšanas maksas atvieglojumus reģionālajā sabiedriskajā transportā, kopā ar šāda veida apliecību ir jāuzrāda personu apliecinošs dokuments vai skolēna / studenta apliecība. Personām, kurām invaliditātes apliecībā fotogrāfija ir redzama, un pirmsskolas vecuma bērniem papildu dokuments nav jāuzrāda. 

Šobrīd apritē ir divu veidu invaliditātes apliecības: viena ar fotogrāfiju, otra – bez. Lai identificētu personu, kurai izsniegtā apliecība ir bez fotogrāfijas, saņemot atlaidi reģionālo maršrutu autobusā vai vilcienā, pasažierim jāuzrāda arī ID karte, pase vai skolēna / studenta apliecība, kurā fotogrāfija ir redzama. Dokumentiem, kas apliecina pasažiera tiesības saņemt atlaidi, jābūt līdzi gan biļetes iegādes brīdī, gan arī brauciena laikā.


Braukšanas maksas atvieglojumus, uzrādot invaliditātes apliecību, gan reģionālajā, gan pilsētu sabiedriskajā transportā var saņemt personas ar I vai II grupas invaliditāti, personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un pasažieris, kas pavada personu ar I grupas invaliditāti vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti. 

Novadu ziņas