Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Jankās" vairāku kilometru garas slēpošanas trases

Aizvadītajās dienās daudz slēpotāju piesaistīja Pļaviņu novada biatlona un slēpošanas bāze “Jankas-Jaujas”. Sagatavotas vairāku kilometru garas slēpošanas trases, un daļa ir apgaismota diennakts tumšajā laikā.


Uz “Jankām” dodas slēpotāji gan ar pieredzi, gan mazākām iemaņām. Brīvdienās apmeklētāju ir vairāk — cilvēki uz sniegotajām trasēm bija atbraukuši pat no attālākiem novadiem. Iespēju slēpot aktīvi izmanto arī vietējie iedzīvotāji un pašmāju sportisti. Ierobežotās iespējas pavadīt brīvo laiku un vēlme būt svaigā gaisā daudzus mudina atsākt vai iemācīties slēpot.

Slēpošanas un biatlona bāzē nav sniega pūtēja un jāiztiek ar dabīgo sniegu, kas šobrīd ir pietiekami. Ja pēc aizvadītās atkalas daļa trases bija ar ledus kārtiņu, tad šobrīd gandrīz visā garumā slēpošanas ap­stākļi ir lieliski. Turklāt snigšana turpinās un, pēc sinoptiķu prognozēm, pieturēsies arī sals, kas ļaus arī turpmāk baudīt ziemas priekus, protams, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatībai.
Pļaviņu novada biatlona un slēpošanas bāzes “Jankas-Jaujas” pārvaldnieks Jānis Eiduks atzīst, ka šobrīd laika apstākļi patiesi ir labvēlīgi ziemas sporta veidiem, tāpēc trasēs darba pietiek. Ņemot vērā apmeklētāju lielo interesi, jādomā, kā tās marķēt, lai apmeklētājiem vieglāk izvēlēties sev piemērotāko. “Janku” apkārtne lielākoties ir pauguraina, bet sagatavots arī posms rāmākam slēpojumam.

No trešdienas “Jankās” būs arī inventāra noma. Darbdienās tā būs iespējama no apmēram pulksten 16 līdz 19, brīvdienās sāks darboties ap pulksten 11.

Novadu ziņas