Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavā audzē eksotiskus augus

Katra tipiska latvieša dārzā un siltumnīcā var atrast gurķu, tomātu un citu ierastu un pazīstamu stādu. Jaunjelgavietis Andris Sakne iestaigājis citu taciņu, interesentiem piedāvājot ko ekstravagantāku.  Meloņu un arbūzu stādi, kautrīgā mimoza — tā ir tikai niecīga daļa no eksotiskās daudzveidības. 

Saimniecībai, kas izveidota ģimenes piemājas teritorijā, dots nosaukums “Elegant”. Viena no dārzniecības pieprasītākajām pērlēm ir kautrīgā mimoza. Augs ievērību guvis tāpēc, ka, pieskaroties tā lapām, tās pēc brīža sakļaujas kopā un pēc pāris minūtēm atkal atveras vaļā. Tās dabiskais izplatības areāls ir Dienvidamerika un Centrālamerika. Andris stāsta, ka to ir diezgan grūti izaudzēt no sēkliņas. Darba process prasa ķir­urga cienīgu precizitāti — izmantojot pinceti, sēkliņa tiek diedzēta. Sākumā augs ir ļoti vārīgs. Interese par kautrīgo mimozu ir liela, pircēji no Rīgas un Jūrmalas nespēja sagaidīt un paši brauca uz Jaunjelgavu pēc noskatītā auga. Lielākais pieprasījums bija laikā, kad kautrīgā mimoza zied, tagad saimniecībā palikuši vien nedaudzi maģiskie augi. Lai efekts būtu lielāks, vislabāk to turēt iekštelpās. Vēja brāzmas un lietus lāses sapurina lapiņas, un tās saraujas.  
Visu rakstu lasiet 2. jūlija laikrakstā "Staburags".


Novadu ziņas