Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavai piedāvā mainīt ielu apgaismojumu

Jaunjelgavas novada domes finanšu komitejas sēdē deputāti diskutēja par pilna servisa apgaismojuma līguma slēgšanas iespējām un ieguvumiem ar uzņēmumu “RCG Lighthouse”.

Pašvaldība saņēma uzņēmuma piedāvājumu nomainīt pilsētas ielu apgaismojumu uz modernām LED lampām bez maksas. Darījuma izdevīgums ir ekonomijā, kas radīsies pēc lampu ierīkošanas. Domei izmaksas par apgaismojumu nemainīsies — līguma  norādītajā termiņā pašvaldība turpinās maksāt par apgaismojuma patērēto elektroenerģiju. Starpība, kas radīsies jauno lampu ekonomiskuma dēļ, nonāks uzņēmuma kontā. Firma aprēķinājusi, ka līgumā paredzētajos piecos gados ekonomija būs aptuveni 10 000 eiro. Pašvaldība izpētīja ielu apgaismojumu pilsētā, un būtu nepieciešams nomainīt 89 vecās nātrija lampas. Uzņēmums dod piecu gadu garantiju, kas nozīmē, ka šajā laikā par gaismekļu nomaiņu vai remontu pašvaldībai nebūs jāuztraucas.

Domes izpilddirektors Uldis Albiņš bija veicis aprēķinus, ka, pašiem mainot lampas, izmaksas krasi neatšķirtos. Viena apgaismes staba lampa maksā aptuveni 120 līdz 140 eiro. Jaunās lampas būtu mazāk jaudīgas — līdzšinējo 70 līdz 100 vatu vietā izmantotu 40 vatu spuldzes. Uzņēmuma informācija liecina, ka, ņemot vērā lūmenus, ar to pilnībā pietiks. Daļai deputātu piedāvājums šķita interesants un izdevīgs, taču bažas rada pāris neskaidrību par lampu lietošanu pēc līguma beigām un par tarifu, kāds noteikts lampu apkopei pēc garantijas beigām — 30 eiro stundā. Līdz lēmuma pieņemšanai pārbaudīs arī pagastu ielu apgaismojuma stabu kārtību, lai gadījumā, ja piedāvājumu atzīst par labu, varētu nomainīt visas vecās lampas.

Novadu ziņas