Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavas novadā palielina mēnešalgas

Ar janvāri spēkā stājās Jaunjelgavas novada domes 2020. gada novembra sēdē pieņemtais lēmums palielināt mēnešalgu apmēru par 40 eiro par vienu darba slodzi pašvaldības, tās iestāžu un struktūrvienību darbiniekiem. Lēmums saistīts ar minimālās algas palielinājumu valstī, kas ar šī gada janvāri ir 500 eiro. Palielinājums attiecas uz darbiniekiem, kas saņem lielāku atalgojumu. Pašvaldība ik gadu cenšas rast iespēju darbiniekiem kaut nedaudz palielināt algas. Palielinoties minimālajai algai, jāpalielina arī citu amata vienību atalgojums, lai saglabātu to prestižu.


Pāris amata vienībām noteica vēl lielāku algas palielinājumu, jo audzis arī darba apjoms. Viens no piemēriem ir Sunākstes pagasta pārvaldniece. Pagastā likvidēta komunālās nodaļas pakalpojumu sniedzēja amata vienība. Ilgstoši šī va­kance bija brīva, nevarēja atrast darbinieku. Pārvaldniece uzņēmās komunālās daļas pārvaldīšanas pienākumus. Līdz ar papildu pienākumiem alga palielināta par 70 eiro.  

Novadu ziņas