Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daudzesieši sacenšas finālā

Daudzeses pamatskolas skolēni veiksmīgi piedalījās organizētajā atklātajā olimpiādē-konkursā “Uzdrīkstos, domāju, radu!”, kuru rīko Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. Daudzesieši veiksmīgi aizvadījuši divas konkursa kārtas un savas prasmes demonstrēja finālā.


2020. gada pavasarī konkursam pieteicās komanda “Daudzeses zinātkārie”, kurā bija seši 4. un 5. klases skolēni skolotāju Dagmāras Dāboliņas un Ilonas Rauzas vadībā. Pandēmijas dēļ konkursu pārcēla uz rudeni, un nu jau piektklasnieki Madara Pūtele, Edgars Māsāns, Markuss Laurinovičs un sestklasnieki Mairis Kristiāns Zuments, Markuss Purviņš un Kristaps Popenkovs devās uz sacensībām. Pirmajā kārtā komandas dalībnieki tiešsaistē individuāli pildīja organizatoru sagatavotos uzdevumus matemātikā, dabaszinībās, programmēšanā “Scratch” vidē. Daudzesieši iekļuva otrajā kārtā, kurā bija jānofilmē video par sviru. Žūrija atzina, ka daudzesieši ir pelnījuši piedalīties konkursa finālā, kas notika tiešsaistē.


Finālā jauniešiem vajadzēja pildīt uzdevumus programmēšanā, matemātikā, dabaszinībās šoreiz pa pāriem, un visa komanda kopā veidoja inženiertehnisku objektu — auto, tilta vai kādu citu modeli.

Jaunjelgavas novadā