Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eksperiments pie Korkules ūdensrijēja

Sestdien, 17. maijā, Jaunjelgavas novada Sērenes pagastā notika Gada ģeoloģiskā objekta pasākums pie Korkules ūdensrijēja.

Interesenti varēja noklausīties Latvijas Petroglifu centra un Latvijas Universitātes speciālistu brīvdabas lekciju un saņemt atbildes uz jautājumiem. Pirmo reizi Latvijā notika publisks eksperiments - ar īpašu krāsvielu izsekoja ūdensrijēja pazemes straumei. Indikatoru ielēja Korkules upē aptuveni 500 metru no Lauces senlejas (Sērenes karsta kritenes). Pēc aptuveni divarpus stundām tas parādījās virszemē Lauces senlejas pamatkrasta piekājē vienā no ūdens izplūdes vietām.
 
Korkules ūdensrijējs kopā ar sausgultni ir rets ģeoloģisks un hidroloģisks objekts. Nelielā Korkules upīte aiztek pazemē un pēc apmēram puskilometra iztek Lauceses (Lauces) upītes pamatkrastā. Kopš 2001. gada Korkules sausgultnei ar pazemes upi ir valsts aizsargājamā ģeoloģiskā un ģeomorfoloģiskā dabas pieminekļa statuss, tā ir arī Eiropas nozīmes – Natura 2000 vieta.

Jaunjelgavas novadā