Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sunākstiete Aija Juste dejo ar Ziemassvētku vecīti

No 6. decembra Latvijā būs skatāma režisora Māra Martinsona komēdija “Jaungada taksometrs 2”. Tajā iesaistīta plaša radošā komanda, arī līnijdeju kolektīvs “Jautrie zābaciņi”, kura dejotāju vidū ir sunākstiete Aija Juste.


Lai arī filmas darbība risinās ziemas viducī, tās filmēšana notika vasarā. Aija stāsta, ka tas bija gan jautri, gan interesanti, gan nogurdinoši.
— Filmēšana notika visu dienu no rīta līdz vakaram. Kā jau tas ierasti notiek, ne katrs kadrs izdevās uzreiz, un daudz vajadzēja atkārtot. Atsevišķi uzņēma skatus no dažādiem skatpunktiem. Tas patiesi bija savdabīgi vasarā iejusties Ziemassvētku noskaņās ar eglīti un piparkūku smaržu. Bija ļoti karsts, tā ka grūti bija gan aktieriem, gan dejotājiem. “Jautrie zābaciņi” iepriekš jau bija filmējušies, bet tā man bija pirmā pieredze. Pārliecinājos, cik tas ir grūti, vairākkārt atkārtojot vienu un to pašu, mainot nianses un variējot, līdz atrasts labākais variants, — stāsta Aija.
“Jautrie zābaciņi” veido fonu filmas kadros, un arī aktieri apguva deju soļus, kas viņiem padevies labi. Dejotāji omulīgi jutušies mākslinieku kompānijā, un visiem bija jautri, kāda ir arī filma. Grūtums palicis aiz kadra.
Dejotāji filmu vēl nav redzējuši un aicināti darīt to kopīgā seansā 5. decembrī Rīgā. Aija teic, ka pašiem tā vēl ir intriga, cik no viņu dalības filmēšanā būs iekļauts filmā. Varbūt būs tikai jāmin, kam kuras kājas pieder, jo kājas un ķermeņa augšdaļu dejas laikā filmēja atsevišķi. Tomēr viņi ar patīkamu satraukumu gaida filmas seansu, jo tas bija jautrs vasaras piedzīvojums. Aija “Jautrajos zābaciņos” Rīgā dejo jau piecus gadus. Tagad kolektīvam ir arī grupa Koknesē, bet ierasts reizi nedēļā doties uz mēģinājumiem Rīgā, kur ir jau labi iepazīti dejotāji.
Filma “Jaungada taksometrs 2” ir filmas pirmās daļas turpinājums, un tās darbība notiek Vecgada vakarā, kad atkal tiek atskaitītas stundas līdz Jaunajam gadam. Filmas varoņu dzīvēs notikušas pārmaiņas. Andrejs (Lauris Reiniks) šo vakaru pavadītu kopā ar mīļoto Ilzi (Anete Krasovska), gaidot atbraucam viņas mammu, ja tikai Ilzei, gaidībās esot, visu laiku nerastos dažādas iegribas, kurām vajadzētu aizbraukt pakaļ. Andreja kaimiņš policists Jēkabs Garšiņš (Nauris Brikmanis) pirms gada nejauši iekļuvis pikantā fotosesijā un gada laikā ticis šantažēts, taču ar jaunās paziņas kosmetoloģes Annas (Anna Lieckalniņa) palīdzību atgriežas notikumu vietā, lai panāktu taisnību. Aiga (Zane Dombrovska), kas apņēmusies visu gadu ieturēt lielu distanci no vīriešiem, pēdējās stundās cenšas atrast spēku, lai atturētos vēlmei mesties simpātiskā Jāņa (Andris Bulis) apskāvienos. Visbeidzot izpalīdzīgais Andrejs savas labās sirds dēļ jau otro reizi nespēj atteikt Igoram (Valters Krauze) un neviļus kļūst par salaveci neparastā pasākumā, kas var mainīt ne tikai viņa paša, bet arī jaunās ģimenes nākotni. Filmā būs redzama arī vienmēr par dzīvi labāk zinošā Velta (Baiba Sipeniece-Gavare), kurai šogad ar pamācībām Aigai būs par maz.

Jaunjelgavas novadā